Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Malware nedir?

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 09-10-2017 18:10   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2016
Nereden
...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 122
Teşekkür (Aldı): 940


Malware nedir?Malware nedir?Malware nedir?

Malware kötü amaçlı yazılımlara verilen genel bir addır. İngilizce Malicious software (kötü amaçlı yazılım) ifadesinin kısaltmasıdır. Kötü amaçlı yazılımlar bilgilerinizi çalan, parola, kullanıcı adı gibi size özel verileri ele geçirmeyi hedefleyen, bilgisayarınızın çökmesi için uğraşan, bilgisayarınızı yavaşlatan, bilgisayarınızı başkalarının kontrolüne açan uygulamalardır.

Malware grubuna virüs, trojan (truva atı), Backdoor(arka kapı), Worm (solucan), Adware (reklam yazılımı) gibi kötü amaçlı programlar girer.

Malware, kötü amaçlı programlar son derece tehlikelidir. Bazı kullanıcılar bilgisayarımda önemli bir bilgi yok malware bulaşsa da sorun olmaz diye düşünerek çok büyük bir hata yapmaktadırlar.


Malware yazılımlar sadece bilgisayarı yavaşlatmaz veya bilgi çalmaz. Bazıları bilgisayarınızın bir bot görevi görerek başkaları tarafından uzaktan kullanılmasına yol açarlar.

Uzaktan bilgisayarınıza erişen kötü niyetli kişiler sizin bilgisayarınızı devletlere, kurumlara karşı işlenen suçlarda, siber saldırılarda kullanabilirler. Yani siz farkında bile olmadan bir siber suça iştirak etmiş olursunuz. Örneğin Anonymous Hacker grubunun yaptığı servis dışı bırakma saldırılarını gösterebiliriz. Binlerce kontrolü ele geçirilmiş bilgisayar tek bir noktadan yönetilebilir ve siber suç amaçlı kullanılabilir.


Malware ve virüs arasında ne fark var?

Malware virüslerinde dâhil olduğu zararlı yazılımların genel adıdır. Malware dendiğinde virüslerinde içine alan yazılım gurubu anlatılmak istenmektedir.

Malware bilgisayarıma nasıl bulaşır?

Genel olarak Malware programlar Crack, Patch gibi illegal yazılım kullanmayı amaçlayan küçük uygulamaların içlerine gizlenir. Ayrıca illegal içerik barındıran torrent sitelerinden, indirme siteleri üzerinden malware yazılımlar bulaşabilir.

Ayrıca USB bellekler de virüsler için bir yayılma aracıdır.

Girmiş olduğunuz zararlı içerik barındıran bir web sitesi üzerinden de bilgisayarınıza malware bulaşabilir.

Ücretsiz yazılımlar ayrıca adware yani reklam yazılımlarının bulaşması için en ideal yöntemlerden biridir. Bu sebepten ücretsiz yazılımları yüklerken kurulum ekranlarına mutlaka dikkat etmeli ne olduğunu bilmediğiniz programları yüklememelisiniz.

Özellikle reklam yazılımları, adware, bilgisayarınızın performansını düşürmekte oldukça etkilidir.

Malware zararlı programların bilgisayarıma bulaşmasını nasıl engellerim?

Öncelikle bilgisayarınızda sürekli ve güncel bir anti-virüs programı bulundurmalısınız. Ev kullanıcıları için ücretsiz anti-virüs programları uygundur. Ücretsiz ve son derece kullanışlı anti-virüs programları var ve bunlar sizi malware yazılımlara karşı sizi koruyacaktır.

Aynı zamanda anti-malware yazılımları kullanabilirsiniz. Bunlar anti-virüs programları ile birlikte çalışabilirler. Anti-malware yazılımları 7 günde bir çalıştırarak sisteminizi tam olarak tarayabilirsiniz. Tabi aktif bir kullanıcıysanız bu süreyi daha kısa tutabilirsiniz.


Malware nasıl temizlenir?

Ücretli ücretsiz pek çok malware temizleme aracı vardır.
___________________________________________

.

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

Milliyetci87 Teşekkür etti.
Alt 09-10-2017 18:19   #2
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2017
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 5
Bu Malwareleri artık yedirmek çok zor.Adamlar anlıyor bu işlerden şu virüs bu virüs diyorlar.Yeni Yöntemler Varsa Paylaşırmısın.Saygılar.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau