Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Trojanlar Hakkında Bazı Bilgiler

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 18-11-2017 03:31   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2009
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 100
Teşekkür (Aldı): 2204


Trojanlar Hakkında Bazı BilgilerTrojan ; 2 kesim oluşan ve bilgisayarları uzaktan komuta etmek için yazılmış programlardır.


Bu program yardımıyla windows kullanmaya yeni süregelen bir insan bile bilgisayarınızda bir çok yetkiye haiz olabilir. Bu tip programlar genelde kendini hacker sanan insanoğlu tarafından kullanılıyor sadece gerçek hacker olupta bu trojanları kullanan insanlarda var fakat bu aşamada vakasın boyutu birazcık değişiyor örneğin hackerlar Internetteki trojan bulaşmış bütün bilgisayarları yöneterek Önemli sitelere D.O.S attack yapıyorlar böylece bu sitelere ulaşım uzun bir müddet engelleyerek siteleri büyük zarara sokuyorlar.


Bu programların birinci kısmı uzaktaki bilgisayarı denetim etmeye yararken diger kısmı ise uzaktan yönetilecek bilgisayarla kontrol kısmı arasında bağlantı kurmasını sağlayacak aydınlık yaratır.Doğrusu bizim problemimiz trojan programının bilgisayarımızda açık port bırakan kısmıyla ilgilidir.

TROJAN VİRÜSLERİNİN BİLGİSAYARIMIZA BULAŞMASINI TAMAMEN ENGELLEMEK

En başta hiçbir trojan siz onay vermediğiniz zaman sizin bilgisayarınızda çalışmaz şu demek oluyor ki sizin tanımadığınız kişilerden gelen hiçbir belgeyi almayın böylece trojanlardan kurtulmuş olursunuz.

Fakat genel anlamda trojan programları istenilen herhangi bir programın içerisine bulaştırılabildiği için siz bilincinde olmadan herhangi bir yerden yüklediğiniz program içinde bilgisayarınıza trojan almış olabilirsiniz bunu engellemenin en iyi yolu antivirus programları kullanmaktan geçiyor.


Örnek olarak AVG programını bilgisayarınıza yükleyip virusleri ve trojanları engelleyebilirsiniz. Özet olarak tanımadığınız kişilerden (genelde irc ortamında) herhangi bir dosya almayarak (özellikle sonu .Ini ve .Exe olarak biten dosyaları) ve de kaliteli bir antivirus programı ve firewall programı kurarak trojan tehlikesini büyük ölçüde atlatmış olmuş olursunuz.

NOT: Antivirus programları genel anlamda bilinmeyen trojan ve virusler tanınmazlar.Bu sebeple kurduğumuz antivirus programlarının web sayfasını sistemli olarak ziyaret ederek programınızı güncellemeyi unutmayın.BİLGİSAYARLARDA TROJAN VİRÜSÜ OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLARIZ?


Bunu anlamanın bir çok yolu var. Örneğin: Bilgisayarımızda Kontrolumuz haricinde Çalışmalar Oluyorsa: Internetteyken siz herhangi bir işlem yapmamanıza rağmen bilgisayarınız bir şeyler yüklemeye devam ediyor, cd kapağınız açılıp kapanıyor, mouseunuzun isteğinizin haricinde hareket ediyor, ekranınıza fotoğraf veya yazılar geliyorsa..

Özetle bilgisayarınızda sizlerin denetlemeniz dışında herhangi bir olay gerçekleşmişse bilgisayranızda trojan olma ihtimali var fakat tekrar bu kesinlikle diye bir hüküm verilemez. Anti Trojan Programı kullanmak: Bir anti trojan programıyla bilgisayarınızı scan ederek bilgisayarımızdaki trojanları bulabiliriz sadece genel anlamda yeni çıkan trojanlar genel anlamda bu tip programlarla bulunamıyor bu yüzden sürekli olarak programı resmi web sayfasından yüklemenizde yarar var.


Bilgisayarımızda başlat (start) tuşundan programlar (programs) oradanda başlangıç (startup) tuşuna basmış olduğumız zaman bilgisayarımızın açılışıyla beraber çalısan programları görürüz eğer burda bizim kurmadığımız herhangi bir program var ise bu program bir trojan olabilir.

Diğer ve en katı prosedürlerden birisi ise dos moduna geçip komut satırında ntstat -a yazmaktır bu komut sizin bilgisayarınız internette kimlerle nasıl hangi porta bağlı olduğunu belirtir şayet bu program bilgisayarınızda çalışmıyorsa herhangi bir problem yok eğer örneğin 0.0.0.0:12345 şeklinde bir sonuç veriyorsa bilgisayarınızda netbus isminde bir trojan vardır.

Bunu nerden biliyorsun diyorsanız trojanlar bilgisayarımıza bağlanmak maksadıyla bilgisayarlarımızda ki portları kullanıyorlar trojanlar arasından netbus ise bilgisayraımıza bağlanmak maksadıyla 12345 portunu kullanıyorlar. Bunun biçiminde henüz oldukça port üzerinden çalışan trojanlarla raslaşmak mümkündür

___________________________________________

TEKİRDAĞ BEŞİKTEPE

Konu "Squ4LL tarafından (18-11-2017 07:15 Saat 07:15 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 18-11-2017 03:41   #2
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2017
Nereden
T Ü R K
Yaş
20
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 10
Teşekkür (Aldı): 89
"elinize emeğinize Sağlık Güzel Makale "___________________________________________

Social Media Manager / Cracker /

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 19-11-2017 03:57   #3
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
11/2010
Mesajlar
Konular
0

Teşekkür (Etti): 1
Teşekkür (Aldı): 1
Bilgilendirme için teşekkürler
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 19-11-2017 13:11   #4
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2017
Mesajlar
7
Konular
2

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 1
trojanı Kendini hacker sananlar mı Kullanıyor

Bundan 4 ay önce bir üstat ile tanıştım Baya bilgili birisi o sizin kullandığınız nj rat darcoment dandik programlar adam trojan nasıl yazılır harfine kadar anlattı ismini vermeyi çok isterdim ama burda pek sevilmiyor anlattığına göre sandbox ve ağ analizlerine yakalanmıyormuş deneme fırsatım olmadı ama skype'den ekran paylaştı harbiden çok güzel

trojan'den %100 korunamazsınız
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau