Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Tek Adımda Reklam Virüsü Temizleme / SessizKalpler

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 20-11-2017 15:56   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2016
Nereden
...
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 122
Teşekkür (Aldı): 940


Tek Adımda Reklam Virüsü Temizleme / SessizKalplerTek Adımda Reklam Virüsü Temizleme / SessizKalplerMerhaba arkadaşlar ben SessizKalpler bu gün ki konumuzun çerçevesinde Windows işletim sisteminin tam bir belası olan Reklam virüslerinden tek ve hafif bir programın etkisiyle nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım. Reklam virüsleri her ne kadar zararsız gibi gözüksede çıkardığı saçma sapan gerek cinsellik bazlı gerek uygunsuz görüntüler ile sizi başkalarının yanında küçük düşürebilir veya daha kötü sonuçlara yer verebilir. Öncelikler gerekli programın linkini alt tarafta vereyim ek olarak Virüs Total sonuçlarınıda vereceğim inceleyerek aklınızda herhangi bir kuşku kalmaması konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz o zaman lafı uzatmadan anlatımımıza geçelim.

İndirme Linki:Tıkla

Virüs Total:TıklaVerilen link üzerinden indirme işlemini herhangi bir sorunla karşılaşmadan tamamladığınızı dikkate alarak Programın açma işlemine geçiyorum. Program açtıktan sonra yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere karşımıza ufak bir Antlaşma çıkıyor, Anlaşma İngilizce olduğu için okumak için fazla takmayın. ve altta bulunan "Kabul Ediyorum" butonuna basarak devam ediyoruz.


Programımız anlaşmayı kabul ettikten sonra yukarıdaki resim içerisinde görüldüğü üzere açılıyor ve bizden komut bekliyor. Sol tarafta bulunan butona basarak tarama işlemini başlatabilir. Sağ tarafta bulunanan butona basarak daha önceki taramalara ilişkin kyıt dosyalarını görebilirsiniz. Bizim amacımız Reklam virüslerinden kurtulmak olduğu için elbette sol tarafta bulunan butona basarak tarama işlemini başlatıyoruz.


Resimde görüldüğü üzere tarama işlemi başladı elbette taramadan önce önemli bir kaç güncelleme vs işlemlerden geçecektir daha sonra bilgisayarınızı taramaya başlar bu süreç içerisinde bilgisayarınızın performansına göre sizi bir süreç bekleyebilir bu süreç içerisinde sabırlı olmanız gerekecektir.Tarama işlemi tamamlandıktan sonra Yazılım yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bir metin belgesi açarak nerede ne hangi konumda hangi zararlı reklam yazılımı olduğunu bize raporluyor ve gerekli incelemeleri yaptıktan sonra tekrar Programımıza dönerek bu sefer Sol tarafta bulunan "Temizle" butonuna basıyoruz temizleme işlemini başlatıyoruz.Görüldüğü üzere temizleme işlemine başlıyor ve bu işlemden sonra bilgisayarınız yeniden başlatılabilir o yüzden önemli şeylerinizi kayıt etmeyi ve gerekli önlemleri almayı unutmayınız. Ben SessizKalpler bu konu çeçevesinde bilgisayarınızı virüslerden nasıl temizlemeniz gerektiğini anlattım başka bir konumda görüşmek üzere hayatta hep zevk almanız dileğiyle iyi günler iyi forumlar dilerim.


___________________________________________

.

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau