Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Tarihin İlk 10 Bilgisayar Virüsü// Stajyer Asistan Kulübü

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 26-11-2017 08:03   #1
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2017
Nereden
Ankara
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 105
Teşekkür (Aldı): 23


Post Tarihin İlk 10 Bilgisayar Virüsü// Stajyer Asistan KulübüTARİHİN İLK 10 BİLGİSAYAR VİRÜSÜ


1. Elk Cloner Elk Cloner'ın, tarihin ilk bilgisayar virüsü olduğu düşünülüyor. Virüs, 15 yaşındaki müzip bir genç olan Rich Skrenta tarafından yazıldı. Skrenta, virüsü Apple II'deki DOS 3.3 işletim sistemi için yazdı ve disketler üzerinde arkadaşına verdi.

Virüs, daha sonraki torunlarının aksine, sisteme zarar vermekten çok şaka amacı taşıyordu.

2. Ramen Daha müzip bir diğer zararlı yazılım ise Ramen solucanıydı. Ramen solucanı, kendisini e-posta yoluyla yayıyor ve daha çok Linux kullanan web programcılarını hedef alıyordu.

Solucan, bir rootkit oluşturuyor ve sistem haklarına erişim elde ediyordu. Kendini tüm sayfa kodlarına ekleyen solucan, bu sayede tüm sayfaları resimdeki sayfaya yönlendiriyordu.

3. Baza Windows 95'i etkileyen ilk virüstü. İnanılmaz bir şekilde yaygınlaşan Windows 95, bu sebeple hackerların da ilgisini çekmeye başlamıştı. İlerleyen dönemlerde ise Windows, bir numaralı hedef haline gelecekti.
4. MacMag MacMag virüsü, Mac Mag dergisinin yayıncısı ve editörü olan Richard Brandow'un desteğiyle yazılmış bir virüstü. Mac sistemlerini etkilemek üzere hazırlanan virüs, sisteme bulaştığı anda şu mesajı ekrana getiriyordu: "MacMag'ın yayıncısı olan Richard Brandow ve dergi ekibi, dünyadaki bütün Macintosh kullanıcılarına EVRENSEL BARIŞ MESAJI'nı göndermek için bu yolu seçti."

Ancak ne yazık ki gönderilen "Evrensel Barış" mesajı bir hata içeriyordu ve etkilediği sistemlerin çökmesine sebep oldu.

5. Scores Scores virüsü, hoşnutsuz bir çalışan tarafından yazılmıştı. Kimin yazdığı tam olarak bilinmeyen virüs, çalışanın işten kovulmasına sebep olan, belirli iki programı hedef alıyordu. Zamanla iyiden iyiye yayılan virüs, bazı Macintosh sistemlerde ciddi hasarlara sebep oldu
6. Bagle Bagle solucanı kendini e-posta yoluyla yayıyordu ve tüm Windows sistemlerini etkiliyordu. Solucan sistem güvenliğini devre dışı bırakıyor, arka kapılar açıyor ve bilgisayarı dışarıdan erişime açık hale getiriyordu. İlginç olansa, solucanın @hotmail ve @msn uzantılı mail adreslerini kullanmamasıydı.
7. Blaster Blaster virüsü sistemdeki açıkları hedef alıyor ve Microsoft sistemlerindeki güvenlik açıklarını yüzümüze vuruyordu. Windows XP ve 2000 sistemlerini hedefleyen virüs, windowsupdate.com sitesine saldırı yaparak siteyi çökertmeye çalışıyordu. Virüsün ikinci eylemi ise, bir mesajı ekrana getirmekti. Mesaj şöyleydi: "Billy Gates, neden bunu mümkün kılıyorsun? Para basmayı bırak ve yazılımını onar!"
8. Download.ject Download.ject, kendini kurumsal web sitelere yerleştiren ve 23 Haziran 2004 tarihinde saldırı başlatmaya programlanan bir bilgisayar virüsüydü. Arkasında organize bir siber suç örgütünün bulunduğu düşünülen virüs, bu tarihte kendini yaymaya başlamıştı. Yerleştiği web sitelerini ziyaret eden Internet Explorer kullanıcılarını hedef alan virüsün varlığı ise, site ziyaretçilerinin bilgisayarlarını etkilemesiyle fark edilmişti.
9. Stoned Stoned virüsü, hem bilinen ilk boot virüsüydü, hem de ilk siyasi bildiri amacı taşıyan virüstü. Sistemin açılışında aktif hale geçen virüs, ekrana siyasi bir mesaj getiriyordu. Amacı ise, Yeni Zelanda'da esrar kullanımının yasal hale getirilmesi için destek aramaktı.
10. Leap-A Leap-A virüsü, modern Mac sistemlerini tehdit eden, ilk OS X virüsüydü. Tam da Steve Jobs'un, Apple bilgisayarlarının dokunulmaz olduğuna inandığı bir dönemde ortaya çıkmıştı. Virüsün yayılma yoluysa iChat uygulamasıydı. Leap-A, sık kullanılan 4 uygulamayı hedef alıyor ve bunların başlatılmasını engelliyordu.
Konu Assender tarafından (26-11-2017 09:06 Saat 09:06 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

CYANİD Teşekkür etti.
Alt 09-12-2017 01:15   #2
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2015
Nereden
Nereye
Yaş
19
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 420
Teşekkür (Aldı): 137
Gorsellerle desteklendirilmis yararli bi konu eline saglik___________________________________________

Para ya da mal çaldığınızda birileri onun kaybolduğunu anlar. Bilgi çaldığınızda bunu kimse farketmez çünkü bilgi hala ellerindedir...
 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau