Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

KEYLOGGER Hakkın'da Bilgiler Ve silme.

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 24-12-2017 22:14   #1
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2017
Nereden
Ağrı-Iğdır.
Yaş
21
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 239
Teşekkür (Aldı): 143


KEYLOGGER Hakkın'da Bilgiler Ve silme.Keylogger Nedir ? ; Keylogger eğer sistem yöneticisinin bilgisi dahilinde yüklenmişse tamamen sistem güvenliği için çalışmaktadır.Fakat bu yazılım veya donanım sistem yöneticisinin bilgisi olmadan yüklenmişse tamamiyle saldırı ve casusluk amacı taşır.

Keyloggerlar İki Türlüdür ; 1) Yazılımla Çalışan Keyloggerlar : Sisteminize yüklenmesiyle aktif hale gelen tuş takip programlarıdır , klavyenizde basılan her tuşu bir dosyaya kaydeder.
2) Donanımla Çalışan Keyloggerlar : Bilgisayarınıza bir donanım eklemesiyle aktif hale gelen tuş takip cihazıdır , klavyenizde basılan her tuşu bir kalıcı bellek kartına yazılıma ihtiyaç duymadan kaydeder. ( klavye ile anakart arasına takılan küçük , Dikkatli bakılmadan görülemeyecek aparatlardır)


XP Casusu ; Başlat -> Çalıştır -> cmdCmd'yi açtıktan sonra oraya net user yazıyoruz.Şayet Karşımıza HelpAssistant SUPPORT_388945a0 çıkarsa.Bilgisayarınızda casus yazılım vardır.Bu XP'nin casusudur.Nasıl Sileriz ?

1. "Bilgisayarım"a Sağ Tıklayın "Yönet" Deriz.Oradaki "Yerel Kullanıcılar ve Gruplar"a gelip. "users" i tıklıyoruz ve oradaki "HelpAssistant SUPPORT_388945a0" u sağa tıklayıp siliyoruz.

2. Başlat -> çalıştır -> cmd yazıp net user SUPPORT_388945a0 /deletenet user HelpAssistant /delete diyerek casusu silebiliriz.


Keylogger Port Kontrolü ;
Başlat -> Çalıştır -> Cmd netstat -an | find ":25"bu komutu yazıyoruz.şayet birşeyler çıkarsa bilgisayarınızda casus yazılım vardır. 25 Keylogger Portudur.silmek içinde netstat -an | find ":25" x /delete ( x keyloggerin adıdır.)


Keyloggerdan Kurtulma Yöntemleri

1.ilk önce Başlat/Çalıştır/msconfig Bunu yazın Ordan Başlangıca GElin ve Bütün işlemleri Devre dışı Bırak De Sonra pc nizi yeniden başlatınBilgisayarım/C/windows/system e gelin Oradaki servicesprogram i silinSonra yine Calıştır/msconfig a girin Tekrar başlangıc bütün işlemleri Uygulaya tıklayın Ve pc nizi yeniden başlatın Ve artık Keylogger dan kurtuldunuz!...İsterseniz CTRL+ALT+DELETE ye gir işlemlere gel servicesprogram in yanına bakın..

2. Ctrl+alt+delete'ye basarak Görev Yöneticisine geliniz.orada işlemler bölümüne gelin.orada şüphelendiğiniz bir uygulama varsa önce google dayıdan arayın.sonra sağa tıklayarak işlemi sonlandırın.

3. Başlat -> Donatılar -> Sistem Araçları -> sistem Geri yükleme ile sistemi ilk hale getirin.bunu denememekle birlikte elbet bir yararı olabilir.


Kesinlikle Alıntıdır.!

Hayatta Tek şey gerçektir, Herkesin Eceli Gelicektir.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

Toygar ali Teşekkür etti.
Alt 24-12-2017 22:16   #2
  • Sosyal Medya Timi
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2017
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 8074
Teşekkür (Aldı): 1004
Eline Sağlık Kontrol Ettim Temiz.___________________________________________

Tuğgeneral

Sosyal Medya Tim

R4V3N
 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 24-12-2017 22:22   #3
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2017
Nereden
Ağrı-Iğdır.
Yaş
21
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 239
Teşekkür (Aldı): 143
Sağolun önemli olan bi iki kişinin yararlanması.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 25-12-2017 14:14   #4
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2017
Nereden
Ağrı-Iğdır.
Yaş
21
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 239
Teşekkür (Aldı): 143
Bu konular hakkında hep araştırma yapıcağım artık.

Konu YILDIZLITURK tarafından (04-01-2018 21:47 Saat 21:47 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau