THT DUYURU

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
chat
Seçenekler

Bazı Bilgisayar Virüsleri Ve Zararları

Depdip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2017
Nereden:
NewYork
Mesajlar:
1.578
Konular:
46
Teşekkür (Etti):
287
Teşekkür (Aldı):
419
Ticaret:
(0) %
0
1988
25-05-2018 12:12
#1
Bazı Bilgisayar Virüsleri Ve Zararları
Merhaba Arkadaşlar Bugün Sizlere Bazı Bilgisayar Virüsleri Ve Tarihte Önemli Yerlere Sahip Virüslerin Zararlarını Üzerinde Bilgi Vereceğim

Bu Anlatımın Asıl Amacı Size Kısa,Özlü ve Anlaşılır Bir Şekilde Mantıken Anlayabileceğiniz Şekilde Anlatacağım Çünkü İnternete Bakındığınız Zaman Uzun Konulara Değinmişler


Tarihte Görülmüş En Tehlikeli ve Büyük Zarara Yol Açmış Virüsler


1-MyDoom
MyDoom Tarihte Görülen En Zararlı Virüslerden Biriydi.2004 Yılında Çıkan Bu Virüs Bulaştığı Bilgisayara Özür Dileyen İlginç Bir Virüstü.

2-Sobig.F
Bu Virüs 2003 Yılında Ortaya Çıkmış Bilgisayarı Kullanılamayacak Şekilde Yavaşlatan Virüslerden Biriydi Ve Aynı Zamanda Sanalda En Hızlı Yayılan Virüslerden Biri Olmuştur.

3-Conficker
2008 Yılında Ortaya Çıkan Bu Virüs Bilgisayarında Güvenlik Programı Olmayan Bilgisayarlara Çok Kolay Bir Şekilde Sızan Bir Virüstü Aynı Zamanda Günümüzde Hala Aktifliğini Sürdürmektedir.

4-Code Red
Bu Virüs 2001 Yılında Ortaya Çıkmıştır Sunucularınıza Saldırıp.Bilgisayarınıza Aşırı Yükleme Yapıp Çökmesine Neden Oluyor.

5-I Love You
Bu Virüs İlginç Bir Şekilde Email Yoluyla Kendini Bir Aşk Mektubuymuş Gibi Yollayıp Karşısındaki Kişiyi Kandırıp Bilgisayara Sızıyordu Bu Virüs 2000 Yılında Piyasaya Girmiştir.

6-The Simpson
Bu Virüs 1999 Yılında Ortaya Çıkmış İnsanları Kendine Şaka ve Korkutma Amacıyla Yayımlanan Sonradan *****grafik Açlığını Kullanarak Kişinin Bilgisayarına Sızıp Büyük Ölçüde Zarar Vermiştir.

7-Storm Worm
2007 Yılında Çıkan Bu Virüs Müslümanlarla Hristiyanlar Arasında Savaş Çıktı Gibi Sahte Başlıklar Haber Yayımlayarak 1 Gün İçerisinde Milyonlarca Kişinin Bilgisayarına Bulaşmıştır.Şimdi İse Günümüzde En Çok Bilinen Ve Bulaşan Virüslerin Bazıları.
1-Solucan
Bilgisayarınızda bulunan ağ bağlantısı sayesinde herhangi bir dosyaya gizlenmek zorunda kalmayan virüs her bilgisayara ağ bağlantısı üzerinden çoğalabilir.

2-Truva Atı
Bir program ile bilgisayarınıza yüklenen bu virüs arka planda gizli olarak çalışır ve bilgisayarınızı oldukça zorlar.

3-Makro
Bilgisayar uygulamaları ve bilgisayar programları ile dosyalara bulaşan makrolara sahip virüslerdir.

4-Reklam
Sadece kullanıcı ile ilgili bilgileri kullanmazlar aynı zamanda browser ayarlarını değiştirirler.
Eğer anlam veremediğiniz reklamlar karşınıza çıkıyorsa ve browserınızın ana sayfası sizin istemediğiniz bir sayfa olarak ayarlanmışsa adware virüsü bulaşmış demektir.

5-Spam
Spam, e-posta, telefon, faks gibi elektronik ortamlarda çok sayıda alıcıya aynı anda gönderilen gereksiz veya uygunsuz iletiler.

6-Keylogger
Keylogger, uzak bilgisayara kendi kurulumunu gerçekleştirdikten sonra genellikle kendini hiç belli etmeden çalışmaya başlar ve kaydettiği verileri programlandığı zaman aralıklarında hacker ’a iletir. Genellikle tüm klavye hareketlerini ara hafızasına alır ve transfer eder.
Konu Depdip tarafından (25-05-2018 12:14 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.
Leatrix Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler