THT DUYURU

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
chat
Seçenekler

Process Hacker Nedir? / SessizKalpler

SessizKalpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Nereden:
...
Mesajlar:
4.878
Konular:
683
Teşekkür (Etti):
120
Teşekkür (Aldı):
957
Ticaret:
(0) %
6
7828
20-06-2018 13:36
#1
Process Hacker Nedir? / SessizKalpler
Process Hacker Nedir? / SessizKalpler
Merhaba arkadaşlar ben SessizKalpler günümüzde zararlı yazılımlar virüsler oldukça kolay bir şekilde bilgisayarımıza sızar oldu üstelik piyasada bulunan ve bizimde güvenerek kullandığım Antivirüs yazılımlarını tespit edemeyeceği bir hal aldı tabi, durum böyle olunca da kullanıcılar kendilerine çözümler üretmeye başladı. İşte kendi güvenliğimi kendim sağlarım diyen arkadaşlarımız için kullanması gereken yazılımların en önemlilerinden biride Process Hacker olarak nitelendirilebilir. Bazı arkadaşlarımız bu iki isimi ilk defa duymuş olabilir ama kendi işimi kendim yaparım diyen arkadaşlar için bu iki sözcük yabancı gelmemiştir. Programın ne işe yardığını anlamamız için hadi kelime anlamına bakalım;

Process: İşlem, süreç yada belirli bir zamanda gerçekleşen olaylar anlamına gelmektedir.

Hacker: Birçok anlamı mevcut olsa da şuan ki anlamı belirli bir zamanda gerçekleşen işlemleri ve olayları takip edebilmek demektedir.

Bu iki anlamı kafanızda harmanlarsanız programın temelini çözmüş olursunuz. Arkadaşlar yani bu program bizim için belirli bir zamanda gerçekleşen işlemleri takip etmeye yaramaktadır. Şöyle ifade edersek Windows dağıtımlarında temel ihtiyacımız olan Görev yöneticisinin baya bir gelişmiş halidir. C, C++, ve C Sharp dilleri ile yazılmıştır üreticisi ise wj32 firmasıdır. Tüm Windows dağıtımları ile olması ile birlikte açık kaynaklı olması da kullanıcıların işine gelmektedir. Yani bu programı isteyen herkes bireysel olarak geliştirebilir daya nitelikli yapabilmektedir. Genel olarak bir açıklama yaptığımıza göre aşağıya indirme linki bırakabilirim.İndirme Linki:
Process Hacker İndir - Gelişmiş Görev YöneticisiVirüs Total:
processhacker-2.39-setup.exe AnalizKullanımının ne amaçla olduğuna gelirsek arkadaşlar bu program bilgisayarda gerçekleşen tüm zamanlı aktiviteleri çalışan program, bileşen, hizmet hareketlerini görebildiği için bilen bir kişi tarafından kullanıldığı zaman yabancı olan bir yazılımı rahatlıkla tespit etmeye yarar. İlk açıldığı zaman karşınıza dört adet bölüm çıkmaktadır bu bölümler; Process, Services, Network, DiskProcess: Bu bölümü zaten yukarıda da tanımlamıştır çalışan yazılımları, uzantılarını, köklerini, kullandığı CPU oranlarını, Boyutlarını, Konumlarını ve en önemlisi de ne işe yaradıklarını göstermektedir.
Services: Servis yani hizmet takibi yapmak için kullanılmaktadır. Eğer bilgisayarınıza ait olan hizmetleri biliyor iseniz buradan sızıntı olan bir hizmet olup olmadığını anlayabilir konumun öğrenebilir, Türlerini görebilir, Çalışma durumunu kontrol edebilir ve çalışmasını sonlandırabilirsiniz.Network: Bilgisayarınızda kurulan ağ protokollerini görebilir hangi porttan iletişim kurabildiğini inceleyebilir, bağlantı adreslerine bakabilirsiniz. Aynı zamanda bağlantı için kullandıkları İP adresleri de gözükmektedir. Ayrıca portun dinlenip dinlenmediğine dair takip yapabilirsiniz bu özellik bilgisayarınızda Trojen olup olmadığını anlamak için kullanılabilecek yöntemlerden biridir hatta en sağlamıdır diyebiliriz.Disk: Bu özellik ile birlikte Sabit diskinizde gerçekleşen tüm alışverişleri aktiviteleri görebilirsiniz. Aktarım takibi yapabilirsiniz. Saniyede aktarılan veri sayısını ve aktarım durumunda herhangi bir anormallik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz Normal, Orta, Anormal şeklinde sizlere çıktı vermektedir. Ek olarak işlem zamanlamaları da gözükmektedir.


Başlıca özellikleri bunlardır. Bazı arkadaşlar programı kullanma konusunda kendimi nasıl geliştirebilirim şeklinde sorabilir İnternetten basit araştırmalar ile ayrıntılı makaleler okuyabilir ve Youtube üzerinden videolar izleyebilirsiniz. Bu programın ne kadar önemli olduğunu şöyle ifade edebilirim arkadaşlar Twitter üzerinde bir post görmüştüm postta adam piyasa bulunan etkili Antivirüs yazılımlarından biri ile tarama yapmış bir tane bile virüs bulunmamış yan tarafta da bu programı kullanarak trojenin konumunu, çalışma durumunu, işlemlerin rahatlıkla tespit etmiş o yüzden dediğim gibi kendi güvenliğinizi kendininiz sağlamanız gerçekten çok önemli. Piyasa da bulunan Antivirüsler zaten başlı başına virüs çünkü Cracklı güvenilmez olduğunu buradan da anlayabilirsiniz. Evet arkadaşlar başka bir konumda görüşmek üzere iyi günleri iyi forumlar dilerim.

--------------------- Bağırmana gerek yok, seni duymak isteyene fısılda yeter...
Konu "Squ4LL tarafından (10-01-2020 22:51 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.
Key999, R3DBULL, M3m0ry, RedLinee, bane034 Teşekkür etti.
Key999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2017
Mesajlar:
35
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
31
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
20-06-2018 13:42
#2
Yararlı bi araç bizlerle paylaştığın için sağol bro.
--------------------- Allâh hiçbir şeye benzemez.
R3DBULL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
04/2016
Mesajlar:
613
Konular:
57
Teşekkür (Etti):
225
Teşekkür (Aldı):
95
Ticaret:
(0) %
20-06-2018 14:48
#3
Eline sağlık
Rootcmd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Nereden:
Nebula
Yaş:
23
Mesajlar:
4.302
Konular:
240
Teşekkür (Etti):
113
Teşekkür (Aldı):
858
Ticaret:
(0) %
20-06-2018 14:58
#4
Eline saglik
---------------------
"İnsanın özgürlüğü istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır."


Mr Asocial - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2018
Mesajlar:
187
Konular:
23
Teşekkür (Etti):
17
Teşekkür (Aldı):
14
Ticaret:
(0) %
20-06-2018 15:01
#5
Yararli bir programa benziyor bu bilgiyi paylastigin icin eline saglik
--------------------- Eski Kali linux kulubu uyesi,Stajyer asistan kulubu uyesi
0pTimisTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Nereden:
WhoAmI
Mesajlar:
580
Konular:
72
Teşekkür (Etti):
25
Teşekkür (Aldı):
56
Ticaret:
(0) %
20-06-2018 15:07
#6
ek olarak çeşitli multiplayer oyunlarda hile çalıştırmak için bypass yapanlarda bu yazılımı kullanıyorlar
36boysw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2018
Mesajlar:
143
Konular:
39
Teşekkür (Etti):
7
Teşekkür (Aldı):
30
Ticaret:
(0) %
20-06-2018 16:00
#7
Eline sağlık

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler