THT DUYURU


Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Seçenekler

Outlook Web Access'e spam saldırısı

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Emektar
Üyelik tarihi:
07/2008
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
10.805
Konular:
2865
Teşekkür (Etti):
1183
Teşekkür (Aldı):
8164
Ticaret:
(0) %
0
879
19-03-2010 13:54
#1
BitDefender'ın güvenlik uzmanları kullanıcıları sahte e-postaya linkleriyle başlayan güncel bir spam dalgasına karşı uyarıyor. Uzmanlara göre tüm "Microsoft Office Outlook Web Access" kullanıcıları bu tehlikeyle karşı karşıya.


Kullanıcılar sahte bir e-posta ile güvenlik güncelleştirmesi indirmeye yönlendiriliyor. Bu sebeple kişinin e-postaya gömülü link üzerinden bir Microsoft Update sitesine gitmesi gerektiği iddia ediliyor. Linke tıklanıldığında ise Microsoft sitelerine benzer sahte bir sayfa açılıyor. Daha sonra kullanıcının bu sayfadan bir EXE dosyasını indirip çalıştırması isteniyor.BitDefender'a göre dosya çalıştırıldığında iddia edilenin aksine güncelleştirme değil birden çok trojan ve zararlı yazılım yükleniyor. Başka dosyaların da yanında "Trojan.Spy.ZBot.EKF" ve PDF dosyalarına bulaşan ve zararlı kod çalıştıran "Exploit.PDF-
JS.Gen" isimli zararlılar kuruluyor.
Kullanıcılara tanınmayan kişilerden gelen e-postalardaki hiçbir linke tıklamamaları ve kurulu güvenlik yazılımlarını en güncel seviyeye getirmeleri tavsiye ediliyor.
---------------------
Düşman edinmek istiyorsan bir şeyi değiştirmeyi dene.


Sıkça Sorulan Sorular (Lütfen Pm Atmadan Önce Bir Bakın)


~Twitter~
~Feysbuk~

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler