THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

(xss)//trojen//keylogger//fake mail kısa açıklamalar.

elbruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
08/2010
Nereden:
X'' Pc ba$ından :D
Mesajlar:
36
Konular:
15
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
7
Ticaret:
(0) %
1
1491
18-02-2011 15:34
#1
XSS : Gelelim Xss dediğimiz olaya bu en iyi hack türlerinden biridir. yöntem kurbanımızın cookie dediğimiz bilgilerini çalarak kendimizinki ile değiştirerk login olmamaıza yarar..

Trojen: keylogger gibi vicim'Den gelen bilgileri bir yere iletme yada kurbana bağlanma görevini üstlenir. saldırıcağımız kişiye server Dediğimiz dosyayı açtırırız bu server dosyayı kurban 'ın bilgisayarına bulaşır ve size anlık olarak bilgilere ulaşmanızı yada bir yere yollamaya yarar.. bunun için kullanılan programlar'arasında en ünlüleri PRORAT - PROAGENT - SUB7 - NETBUS - SCHOOLBUS.'dur.


Keylogger: kısaca bir virüs türüdür. Yapmanız gereken şey bilgisayar 'a kendiniz kurmanızdır. bunu trojenden ayıran farklılıkta budur. trojen i karşı tarafa yollarsınız Bağlanırsınız yada şifreLere ulaşırsınız, keylogger ile 'de kendinizin erişebildi bir bilgisayar 'a kurar ve şifreleri bir mail adresine yada bir log dosyasına kaydedilmesini seçersiniz. program klavyeden girilen her tuşu tek tek kaydeder ve istediğiniz yere yönlendirir.

Fake Mail : fake mail kısaca hotmail in giriş sayfasının editlenmiş halidir. bunu victim 'e yedirdiğimizde ve kurbanımız şifre ve passworld 'ü ile giriş yaptığında şifreler sizin mail adresinize iletilir.
terternet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
02/2011
Mesajlar:
9
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
16
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
24-02-2011 18:59
#2
işe yararmı

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler