THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Mail Adresinizi Korumanın Kesin Yolları.

alpozal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2010
Nereden:
ş乇んiイレ乇尺 diリム尺ノ イüì
Mesajlar:
214
Konular:
126
Teşekkür (Etti):
2
Teşekkür (Aldı):
404
Ticaret:
(0) %
0
669
23-02-2011 20:59
#1
1)Xss İle MAil HAcking
Arkadaşlar forumlarımızda xss ile ilgili birçok dosya paylaşıldı. Sizinde bildiğiniz gibi mantığı hedef adresin cookilerini kullanarak mail kutusuna ulaşmak ve mail adresine parola sıfırlama göndererek mail adresini hack etme yöntemiydi..
Korunma:Arkadaşlar Xss mail hackden korunmak gayet basittir. Kimden geldiğini bilmediğiniz mailleri açmayın !! babanızdan bile gemiş olsa mail yoluyla gönderilen linklere tıklamayın bu şekilde feriştahı gelse xss ile hackleyemez sizi..

2)Fake Mail İle Mail HAcking
Fake mail basit html kodlarıyla kişiye msn gibi görünen gerçekte yazdığınız yazıları mail kutusuna gönderen yazılımlardır.Türk milletinin bu yöntemi çoğu zaman yemediğini hatta çalışan fake kodları bulmanın zor olduğunu hepiniz biliyorsunuz ama biz genede korunma yolunu açıklayalım:
Korunma:Arkadaşlar Fake den korunmanın tek yolu www.hotmail.com ,www.password.com , www.msn.com Adreslerinden başka hiçbir adresde mail hesabınıza girmeye kalkışmamanızdır başkalarının gönderdiği html türü dosyalara bilginizi girmessenizde korunmuş olursunuz...

3)Trojan Spy Virüs İle Mail HAcking
Trojan gibi casus larla msn adresiniz değil iç çamaşırınızın markasını bile çaldırırsınız.Trojanler kendini farkettirmeden bilgisayara sızar sizin ruhunuz bile duymadan klavyenizi loggerlar hatta bilgisayardan ekran görüntüleri alır az önce dediğim gibi donunuzun markasını bile belirleyebilir...
Korunma: Kesinlikle güvenilir olmayan sitelere girmeyin çünkü sitelerden de bulaşabilir kesinlikle bilmediğiniz kişilerden dosya kabul etmeyin msn üzerinden resim müzik gibi dosya transferlerinde bulunmayın ve her ihtimale karşı kaliteli güvenlik yazılımları kullanın(Antivirüsler)

4)Wordlist İle Mail HAcking
Arkadaşlar aslında wordlist ile mail hacking biraz zor çünkü wordlist yöntemi yeni çıktığında birçok kişinin şifresi 123456 789456 asdasd gibi basit olduğundan wordlistler işe yarıyordu bunun üstüne mail hesabı sağlayan şirketler kullanımın kısıtlandırılması ilkesini getirdi ama siz genede korunun...
Korunma: Evet dediğimiz gibi wordlistle hacklenmeniz biraz zor ama korunmakta herzaman fayda var eğer şifrenizi hem sayılardan hemde rakamlardan yani mesela şifreniz abdulrezzak ama siz şifrenizi abdulrezzak745 yaparsanız şifrenizin bulunması ihtimali tam 100 kat azalıyor dikkate değer bi rakam..

5)Güvenlik sorusunun Tahmini
Arkadaşlar güvenlik sorununun tahmini aslında gayet basit bir yöntem uzak geçmiştebende bu yöntemi kullanarak birçok maili hacklemiştim dikkatli olmak ve korunmak şarttır.
Korunma: Güvenlkik sorunuzun tahmin edilmemesi için lütfen güvenlik sorunuza tamcevap vermeyin daha uzun yada daha kısa cümleler kurun yoksa Tarihte en sevdiğiniz kişi annenizin doğduğu yer gibi basit sorular yüzünden hacklenebilirsiniz..

6)Keylogger İle Mail HAcking
Arkadaşlar bu çoğu zaman başınıza gelmez çünkü kafeden girseniz defreez (tam yazamadım) gibi programlar keyloggerdan sizi koruyor fakat dikkat edin birçok kişi biliyorki defreez şifresin kırarak keylogger yerleştirmek gayet basit işlemlerden ibaret
Korunma: Kesinlikle kafeye gittiğinizde makinenize reset atın reset atmadığınız makineye oturmayın bir nebzede olsa korunursunuz...


7) Lamer Oyunları İle MAil Hack
Bu Yöntem Sitemizdede Baya Artış Gösterdi Kişiler bazı kodlar yazıyorlar şifrenizi mail adresinizi bu adrese gönderin hack ediceniz kişiyi hackliyor size maille gönderiyor gibi veya trojanli program sunarak kişileri hacklemek isteyen kişilerin sayısında artış grüyoruz üstelik bu kişilerin konuları haftalarca duruyor korunma yolu ise:
Korunma: Arkadaşım korunma yolu gayet basit, bir gramaj aklınız varsa önce konunun güvenirliğine bakarsınız hiçbirşey %100 değildir böyle yazıyorsa kesinlikle güvenmeyin ikinci olarak konuyu sunan kişinin paylaştığı konuya bakın ilk paylaşımıysa bu kişi sahtekardırBize bildirin gerekeni yapalım...

8)Aynı Şifre Kombinasyonu: Arkadaşlar Şifrelerinizi değişik Tutarsanız Akıl Oyunları İle Şifreniz Çalınmaz...
--------------------- BUGÜN BANA BİLMİŞLİK TASLAMA DİYENLER YARIN KÖPEĞİM OLURLAR!!! -------(İmza atmayı bilmem parmak bassam)
3868097188124567, annakelvin Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler