Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.


Keylogger kaldırma ve korunma yöntemleri....mutlaka göz atın...

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 13-06-2011   #1
  • Offline
  • Teğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2011
Nereden
eskişehir
Mesajlar
Konular


  
Keylogger kaldırma ve korunma yöntemleri....mutlaka göz atın...Gelişen güvenlik teknolojisini en çok sıkıntıya sokan casus yazılımlar arasında yerini alan keyloggerlar, internet ve bilgisayar kullanıcılarını ciddi anlamda tehdit etmektedir.

Keyloggerlar ve Korunma Yöntemleri
Gelişen güvenlik teknolojisini en çok sıkıntıya sokan casus yazılımlar arasında yerini alan keyloggerlar, internet ve bilgisayar kullanıcılarını ciddi anlamda tehdit etmektedir.
Bir Keyloggerın çalışma mantığı kaçak yollardan yüklenilen bir bilgisayardaki tüm yazılan ve yapılan işlemleri loglayarak başka kişilere göndermesidir.
Keyloggerlar klavyeden basılan her tuşun loglarını tutan casus yazılımlardır. Bu casus yazılımlardan en çok maddi zarar göreceği bilinen bankalar bir çok keylogger çeşidini iş görmez kılacak Sanal Klavye yi geliştirip müşterilerine hizmet vermektedirler. Böylelikle yazılan Banka Müşteri bilgilerinin kötü niyetli kişilerin eline geçmesini önlemişlerdir.
* Piyasada bir sürü keylogger bulunmaktadır ve her keylogger değişik bir mantıkla log tutmaktadır. Bu yüzden hepsinden aynı yöntemle kurtulmak mümkün değildir. Basit bir keyloggerdan kurtulmak için Başlat Çalıştır msconfig (tırnaklar yok) yazıp açılan pencereden Başlangıç sekmesine gelerek listede açılışta çalışmaya başlayan programları görerek keylogger programınıda tespit ederek başlangıçta çalışmasını durdurabilirisiniz.
Bazı gelişmiş keyloggerlarda ise keyloggerları yok etmek bu kadar kolay değildir. Şimdi size bu programlardan nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım.
* Ghost Keylogger programının bilgisayarda çalışıp çalışmadığını öğrenmek için synconfig.exe adlı dosyayı aratıp sistemde olup olmadığını öğrenebilirisiniz. Ve ghost keylogger programının hangi dizinde olduğunu öğrendikten sonra o dizine gidip uninstall.bat dosyasını çaılıştırın. Artık Ghost Keyloggerdan kurtuldunuz.
* Diğer bir keylooger programı olan iOpus starr programının sistemde olup olmadığını anlamak için windows system klasöründe starrcmd.exe dosyasını aratın. Eğer öyle bir dosya varsa ve kaldırmak istiyorsanız Başlat Çalıştır starrcmd (tırnaklar yok) yazın ve çıkan programda settings sekmesine gelin. Ardından Advanced Setup tuşuna basarak Uninstall Starr diyin. Bir diğer yöntme ise Başlat Çalıştır regedit (tırnaklar yok) yazıp kayıt defterini açarak düzen bul a gelip wsys.exe diye aratıp çıkan tüm kayıtları silmeniz gerekir.
* Bir diğer Keylogger programı olan Invisible Keylogger Stealth programının sistemde olup olmadığını anlamak için vikxd.vxd dosyasını aratın. Eğer öyle bir dosya sistemde bulunursa kaldırmak için program ekle/kaldırdan iks yazan programı kaldırmayı deneyin. Eğer öyle bişi yoksa windows klasöründe system.ini dosyasında bulunan device=vikxd.vxd ve vikxdlog=c:\kitkatkitkat1.dat yazan satırları silin.
* Bu keyloggerlardan kurtulmanın bir diğer yöntemi ise Anti-Keylogger programını kullanmak. Programı adresinden indirebilirsiniz. Birçok Download sitesinde bu tip programlar bulabilirsiniz.. Program keylogger ları bulup kaldırabiliyor
    


__________________

Profesyonel Olarak Flash.
Profesyonel olarak Photoshop.
Profesyonel olarak Dreamweaver.
Profesyonel olarak Fireworks.
Profesyonel olarak PHP.
Profesyonel olarak MYSQL
Yavaş yavaş hack işlerinide öğreniyorum öğreniyorum.
Hackerlığada Gidiyorum!

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.