THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Bilgisayarda keylogger'i bulma ve silme [FORMATSIZ]

Spiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
02/2012
Mesajlar:
59
Konular:
11
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
5
Ticaret:
(0) %
2
28309
28-02-2012 20:54
#1
XP CASUSU

Başlat -> Çalıştır -> cmd Cmd’yi açtıktan sonra oraya net user yazıyoruz.Şayet Karşımıza HelpAssistant SUPPORT_388945a0 çıkarsa.Bilgisayarınızda casus yazılım vardır.Bu XP’nin casusudur.

Nasıl Sileriz ?

1. “Bilgisayarım”a Sağ Tıklayın “Yönet” Deriz.Oradaki “Yerel Kullanıcılar ve Gruplar”a gelip. “users” i tıklıyoruz ve oradaki “HelpAssistant SUPPORT_388945a0″ u sağa tıklayıp siliyoruz.

2.başlat -> çalıştır -> cmd yazıp net user SUPPORT_388945a0 /delete

net user HelpAssistant /delete diyerek casusu silebiliriz. Keylogger Port KontrolüBaşlat -> Çalıştır -> Cmd netstat -an | find “:25″bu komutu yazıyoruz.şayet birşeyler çıkarsa bilgisayarınızda casus yazılım vardır. 25 Keylogger Portudur.silmek içinde netstat -an | find “:25″ x /delete ( x keyloggerin adıdır.)

Görev Yöneticisinden Kontrol


Ctrl+alt + delete yaparak görev yöneticine gelin.işlemler’e tıkladıktan sonra “services.exe” yi bulun.şayet “services.exe”‘nin yanında SYSTEM yerine başka birşey yazıyorsa bilgisayarınızda casus yazılım vardır demektir.Buda bir başka yöntem. Format atmanız iyi olacak, format atmadan silmek için bilgisayarı güvenli kipta çalıştırıp regedit’e girin. ( Başlat, çalıştır’dan regedit yazın ) HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run anahtarı altındaki SystemDll32 ismindeki anahtarı sil ve bilgisayarı yeniden başlatın.bununla Birlikte c:/windows/system32 klasörüne girin. SystemDll32.exe ve SystemDll32.log

Bazı Keylogger Programlarını bulma Ve ghost keylogger programının hangi dizinde olduğunu öğrendikten sonra o dizine gidip uninstall.bat dosyasını çalıştırın.Artık ghost keyloggerdan kurtuldunuz. Keyloggerden Kurtulma Yöntemleri


Dosyalarını görüyorsan pc’de keylogger var demektir.Şayet bu dosyalar çıkmazsa kayıt defterindende arayarak daha önce bulaşmış keylogger varmı görebilirsiniz.Kayıt Defterinde bu dosyalar çıkarsa daha önce keylogger bulaşmıştır.Ayrıca kayıt defterinde arama için ; Başlat -> Çalıştır -> Regedit -> ctrl+f’yi tuşlayıp arama yapınız. 6.Zamanin AntiLogger gibi güvenilir Anti-Logger programlarını kullanın.
--------------------- DDOS Yapımı ifadeye tıkla =>
KozaaHacked Teşekkür etti.
Luthien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Mesajlar:
6
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
28-02-2012 23:00
#2
Hiç ugraşma Combofix indir tarat bukadar..
--------------------- Mevzu Bahis Vatansa Gerisi Teferruattır...
EmmaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
07/2013
Mesajlar:
89
Konular:
5
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
19-11-2013 08:15
#3
Ben Aobo keylogger kullanın. Bu harika çalışıyor.
--------------------- Love&Peace

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler