THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Virus silme

levante123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
02/2012
Mesajlar:
7
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
1
1185
28-03-2012 00:18
#1
arkadaşlar benim kullandığım yöntem bence çok basit ve daha yararlı ! bu yöntemi kendim buldum bilmiorum dier forumlardada verildimi.ben bugüne kadar avastkaspernortonantivir.vs anti kullandım ve yardımcı yazılımları ve hiç birindende kesin sonuç alamadım siz aldığınızı düşünüorsanız bence yanılıorsunuz.

şimdi size sölediklerimi tek tek yaparak bakacağımıs yerler olacak ve bakalım bilgisayarınızda virüs yada trojan varmı !
1.ilk olarak int. açık olmasına karşın pc nisde sadece msn açık olsun int. bağlı olarak !
2.daha sonra anti virüsünüzün tarama işlemini durdurun !
3.ilk olarak pc misde trojan varmı ona bakalım.
4.C:\WINDOWS\system32 işlemlerini gerçekleştirdikten sonra burdaki birkaç dosyaya gös atarak pc misde trojan varmı bakalım !

ilk olarak şu klasöre gös atalım :5.ve burda yapmamıs gereken işleme geçelim . eyer silmeyi deneyerek başarısız olan arkadaşlarımıs varsa ! ( bu çokh normal ) şu an pc'nizdeki trojanın aktif olmasından kaynaklanır ! işlemler bölümünden kapatıp yeniden denerseniz silindiğini göreceksiniz.(işlemler ?) evet bunuda söleyeceğim tabiki tek yapmanıs gereken ctrl+alt+delete tuşlarını kullanmak ! daha sonra açılan pencerede üst kısımda işlemler yasar görmüş olmanız lazım onu tıklayarak pc'misde açık ve kullanımda olan her şeyi görebilirsiniz yani trojan ve virüslerde var tabiki.ama bisim konumus şimdi trojan . şimdi pc nisde trojan olduğunu anladık ve silinmediğinide öğrendik ve nasıl silinecek bölümüne geldik dimi arkadaşlar. burdan trojan ı bulup işlem yapmasını durdurmamıs lasım yani turajanı etkisiz hale getirmemiz lasım. ki siz bu kısımda hangisi trojan hangisi program vea web. sayfası bilmiosunuz.şimdi ' update ' kalasörüne geçiorus ve içerisinde .exe uzantılı dosyaları bulup isimlerinin o listede olup olmadığı kontrol etmek ! odane eet işte buldunus orda duruyor şimdi yapmanıs gerekense üzerine gelip ' sağtuşişlemi sonlandırevet vea kabul ' sırasıyla gerçekleştiriyorus !daha sonra klasöre geçip o klasörü siliorus ve trojanı programsız halletmiş oluyorus.

ÖNEMLİ : arkadaşlar basılarımıs klasör de bulunan .exe ve dosyaları ' işlemler ' bölümünde göremeyecektir ! bu pc nisde tehlikeli vea işlem sonlandırmalı virüs olduğunu gösterir ( kendisini gisler veya ismini deiştirir ) sizin bu kısımda yapmanıs gereken şey ise o listedeki msn mesenger hariç tüm .exe uzantılı dosyaları silmek .exe dosyaları silindikten sonrada olmadı ise ' işlemler ' bölümünden kendi bilgimis dışında açılmış vea habersiz açılan bütün klasör seçeneklerini kapatıorus ve daha sonra deneyerek ' update ' klasöründeki .exedosyalarweb sayfaları.txtms-dos kısayollarıvs.

===--TROJANLAR (TRUVA ATI ) TAMAMDIR SIRA VİRÜSLERDE !--===


virüslerin silinme kısmına gelmeden önce bir konuya değinmek istedim pc nisde bulunan virüslerin tamamının silinmesi kesinlikle olanaksızdır dünyanın en ii antisi bile bunu başaramas ki böle bir antivirüs olmadı olamasda sadece iddaa edilebilir okadar ! neyse bis kendi antimisin yakalamadığı virüslere göz atalım önce !

1.şimdi bilgisayarıma giriyoruz ve : silindikleri görülecektir !

Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.803x316.

evet şimdi bu işlemden sonra sıra dier değişiklikleri yapmaya geliyor !Bu resım kucultulmustur.Gercek boyuta donmek ıcın tıklayın.797x500.

bu işlemden sonra ise ' virüslerimis ' gün ışığına çıkmış olacaklar bu esnada virüsler çok çeşitli olduklarını biliris.ve ben şimdi size bunların hepsini tek tek nasıl bulacağınısı tabiki anlatamayacağım.çünkü ABD nin bir araştırması hergün 3 yeni virüsün bulunduğu sölüyor e sizde takdir edersinizki burda anlatmam imkansız .

gelelim ' o saman nasıl sileriz ' sorusunun cvb ına !

1.ilk olarak uğraşmadan silmek istiorsanız antinisden yardım isteyeceksiniz yani evet aktif hale getirip ' c:/ ' sürücüsünü taramasını isteyecek siniz .o dane bu işlemlerden önce taratıp birşey bulamadığınız yerde antinis peş peşe virüsler bulmaya başladı
2.Tabiki yapmanıs gereken antinisin bulduğu dosya ve .exe leri silmek molacak.ve işte bu kadar demiorum çünkü karşımısda ' trojan ' benzeri bir olayla karşılaşacağıs herkesde olmasada bir kısmımısda mutlaka olacaktır.bunları şu şekilde sölemek istiorum mesela :


a:antinis dosyaları silse bile içerisindeki .exems-dos kısayol işlemiweb kısayoluvs.gibilerini silmeyecektir.

b:ki bunları silse bile mutlaka klasörleri kalacaktır yani evet antinis gene işi size bıraktı !

ilk olarak c/windows klasörünü antimise taratıyorus ve bulduğu dosya içerisinde ki klasörleri tek tek siliyorus eet el ile silinemesse ' trojanda ' uyguladımıs işlemler seçeneğinden iptal ediorus öyle siliyorus.ve bu işlemden sonra pc nis % 99 temizlenmiş olacak .
% 100 bir temislik isterseniz bu işlemlerden sonra pc nisi el ile resete basıorus ve açılınca antimis tekrardan bulduğu virüsleri bulacaktır ve bukes sil dediğimisde kesinlikle silecektir !
erminfatal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
07/2010
Nereden:
bin/dash
Mesajlar:
650
Konular:
96
Teşekkür (Etti):
30
Teşekkür (Aldı):
73
Ticaret:
(0) %
28-03-2012 02:33
#2
guzel copy paste etmissin
yukarida bu mesajin ta kendisi var...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler