THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Bilgisayar Virüs, Solucan ve Truva Atı Arasındaki Fark

mod98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2009
Nereden:
nereye
Mesajlar:
1.110
Konular:
99
Teşekkür (Etti):
171
Teşekkür (Aldı):
241
Ticaret:
(0) %
5
4257
09-04-2012 00:05
#1
Virüs nedir?
Bir bilgisayar virüsü bir bağlandıktan programı veya dosyayı o seyahatleri gibi enfeksiyonlara bırakarak, bir bilgisayardan diğerine yayılması sağlanır. Bir insan virüs gibi, bir bilgisayar virüsü şiddeti değişebilir: başkalarının zarar verebilir ederken bazıları sadece hafif sinir bozucu etkilere neden olabilir donanım , yazılım veya dosyaları . Hemen hemen tüm virüsleri bir eklenen çalıştırılabilir dosya , hangi virüs bilgisayarınızda olması anlamına gelir ancak kötü niyetli program çalıştırmak veya açmak sürece aslında bilgisayarınızın enfekte edemez. Bu bir virüs gidiyor tutmak için bir insan eylemi, (örneğin virüslü bir programı çalıştırma gibi) olmadan yayılabilir edilemez dikkat etmek önemlidir. Bir virüs, insan eylemi insanlar tarafından yayılır Çünkü bilmeden bulaşmasını dosya paylaşmak göndererek bir bilgisayar virüsünün yayılmasını devam edecek e-postalar gibi virüsler ile ekleri e-posta.


------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir Worm Nedir?
Bir solucan tasarım bir virüse benzer bir virüs bir alt sınıf olarak kabul edilir. Worms bilgisayardan bilgisayara yayılır, ancak bir virüs aksine, herhangi bir insan eylemi olmaksızın seyahat etme yeteneğine sahiptir. Bir solucan onu yardımsız yolculuk yapmasına olanak veriyor ne sistem, dosya veya bilgi taşıma özelliklerinden yararlanır.
Bir solucan ile büyük tehlike böylece yerine bilgisayarınızı, tek bir solucan göndermekten çok, sistem kendini çoğaltmak için onun yeteneği olan, büyük bir yıkıcı etkisi yaratan, yüzlerce veya kendi kopyalarını binlerce göndermek olabilir. Bir örnek e-posta adres defterinizdeki herkese kendisinin bir kopyasını göndermek için bir solucan için olurdu. Sonra, solucan çoğaltır ve alıcının adresine kitabın her listelenen herkese kendini dışarı gönderir ve bildirim satır aşağı devam eder.
Bir solucan ve ağlar arasında seyahat etmek onun yeteneği kopyalama doğası gereği çoğu durumda sonuç solucanı çok fazla tüketir yani sistem belleği (veya ağ Web neden, bant genişliği) sunucuları yanıt vermiyor, ağ sunucuları ve kişisel bilgisayarları. Gibi son solucan saldırılarında çok-konuştuk Blaster Worm, solucan sisteminizde bir tünel için tasarlanmış ve kötü niyetli kullanıcıların bilgisayarınıza uzaktan kontrol etmesine izin edilmiştir.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Bir Truva atı nedir?
Bir Truva Atı bu ismi almıştır Mitolojideki Truva Atı kadar hile dolu. İlk bakışta Truva Atı, yararlı olması için görünür yazılım ama aslında bir kez yüklendiğinde veya bilgisayarınızda çalıştırmak hasar yapar. Bir Trojan Horse görenlerin genellikle, meşru bir kaynaktan yasal yazılım veya dosyaları almak gibi görünür, çünkü onları açarak içine kandırdın vardır. Bir Truva atı bilgisayarınıza aktif olduğunda, sonuçlar değişebilir. Bazı Truva atları kötü niyetli daha sinir bozucu olacak şekilde tasarlanmıştır (değişen gibi masaüstü saçma aktif masaüstü simgeleri ekleyerek) veya dosya silme ve sistem hakkında bilgi yok ederek ciddi hasar verebilir. Truva atları da oluşturmak için bilinen trojan muhtemelen gizli veya kişisel bilgilerinizi tehlikeye izin vererek, sistem kötü niyetli kullanıcıların erişim sağlar bilgisayarınızda. Virüsler ve solucanlar aksine, Truva atları diğer dosyaları nüfuz ederek yeniden ne de kendini kopyalayabilen yapmıyoruz.---------------------------------------------------------------------------------------------------


Karışık Tehditlere Nelerdir?
Karışıma eklendi, biz de denilen şeye sahip karma tehdit . Bir karma tehdidi daha sofistike saldırı olduğunu demetleri virüsler, solucanlar, Truva atları ve kötü yönlerini, bazı kötü niyetli kod tek bir tehdit haline. Harmanlanmış tehditler iletmek, sonra başlatmak için sunucu ve internet güvenlik açıklarını kullanabilir ve aynı zamanda bir saldırı yayılabilir. Harmanlanmış tehditler özellikleri bunlar enfekte sistemi veya ağa zarar olduğunu, onlar çeşitli yöntemler kullanılarak yayar, saldırı çok noktadan gelebilir ve karma tehditler de zayıflıklarından istifade eder.
Karışık bir konu olarak kabul edilmesi için, saldırı normalde bir yükü birden fazla saldırı taşımak için hizmet edecektir. Örneğin sadece bir DoS saldırı olmaz - aynı zamanda, örneğin, bir arka kapı yüklemek ve hatta belki de tek seferde bir yerel sistem zarar verecek. Buna ek olarak, karıştırılmış tehdit taşıma birden modları kullanmak üzere tasarlanmıştır. Bir solucan seyahat ve e-posta yoluyla da yayılabilir süre Yani, tek bir karma tehdit e-posta, IRC ve dosya paylaşım ağları da dahil olmak üzere birden çok yol kullanabilirsiniz.
. Son olarak, çok önceden belirlenmiş exe dosyaları belirli bir saldırı daha, bir karışımlı iplik aynı anda exe dosyaları, HTML dosyaları ve kayıt defteri anahtarlarını değiştirin gibi, birden kötü niyetli hareketler yapabileceğini - temelde ona ağınızın çeşitli alanlardaki zarar verebilir Bir kez.
En karmaşık tehditlere de hiçbir insan müdahalesi yaymak için ihtiyaç olarak karma tehditler, virüsler yana güvenliği için en kötü risk olarak kabul edilir.------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayarınızda Virüsler, solucanlar ve Truva Atları Mücadele İpuçları
İşletim Sistemi Güncelleme tutun
Hiçbir kötü amaçlı bilgisayarınızı korunmasında ilk adım olmasını sağlamak için vardır işletim sistemi (OS) kadar güncel olduğunu. Bir Microsoft Windows işletim sistemi çalıştırıyorsanız, bu çok önemlidir. İkincisi, sahip olmanız gereken anti-virüs yazılımı sisteminize yüklü ve sağlamak indirmek yazılım yeni virüsler, solucanlar ve Truva atları için en son düzeltmeleri vardır sağlamak üzere sık sık güncellemeleri. Ayrıca, anti-virüs programının internetten indirilen e-posta ve dosyaları tarama yeteneğine sahiptir emin olmak istiyorum ve ayrıca periyodik olarak tam disk taraması çalıştırmanız gerekir. Bu hatta bilgisayarınızı ulaşmasını kötü niyetli programları engellemeye yardımcı olur.


--------------------------------------------------------------------------------------------------


Bir Güvenlik Duvarı kullanın
Ayrıca yüklemeniz gerekir duvarı . Güvenlik duvarı, izinsiz kullanımı ve bilgisayarınıza erişimi engelleyen bir sistemdir. Bir güvenlik duvarı donanımı veya yazılımı olabilir. Donanım güvenlik duvarları, dış dünyadan gelen saldırı en formları koruma güçlü bir derecede sağlamak ve tek başına bir ürün olarak veya geniş bant yönlendiriciler satın alınabilir. Ne yazık ki, virüsler, solucanlar ve Truva atları mücadele zaman bir donanım güvenlik duvarı muhtemelen dışarı e-postalar oluyor gömülü solucanları görmezden ve bu gibi düzenli ağ trafiğini görebildiği gibi, bir güvenlik duvarı yazılımı daha az etkili olabilir.
Bireysel ev kullanıcıları için, en popüler güvenlik duvarı seçim bir güvenlik duvarı yazılımıdır. İyi bir güvenlik duvarı yazılımı kontrol etmek için dışarıdan girişimlerine karşı bilgisayarınızı korumak veya bilgisayarınıza erişemezsiniz, ve genellikle en yaygın Trojan programları veya e-posta solucanlara karşı ilave koruma sağlar olacaktır. Güvenlik duvarı yazılımı için dezavantajı sadece onlar yüklü bilgisayar değil, bir ağ koruyacak olmasıdır.
Kendi güvenlik duvarı bilgisayarınıza virüs sorunları size kurtulmak için gitmiyor olduğunu hatırlamak önemlidir, fakat düzenli işletim sistemi güncellemeleri ve iyi bir anti-virüs tarama yazılımı ile birlikte kullanıldığında, bazı ekstra güvenlik ve koruma katacak Bilgisayarınızda veya ağ için.


Alıntıdır.
rohst - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
04/2012
Mesajlar:
318
Konular:
15
Teşekkür (Etti):
20
Teşekkür (Aldı):
28
Ticaret:
(0) %
09-04-2012 00:11
#2
Teşekkürler dilerim size çok saollun bu vermiş olduğunuz bilgi için.
omeruluy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
10/2012
Mesajlar:
17
Konular:
5
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
29-10-2012 07:48
#3
Elinize sağlık ama bunlar nasıl yapılıo ben bu işte biraz yeniyimde
EscoRiaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Nereden:
System32
Mesajlar:
529
Konular:
70
Teşekkür (Etti):
13
Teşekkür (Aldı):
125
Ticaret:
(0) %
29-10-2012 15:46
#4
Güzel bilgi ellerine saglık
--------------------- Yarin bambaska bir insan olacagim diyorsun. Niye bugunden baslamiyorsun?
sdiqleeundy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2011
Mesajlar:
348
Konular:
39
Teşekkür (Etti):
43
Teşekkür (Aldı):
17
Ticaret:
(0) %
01-11-2012 20:33
#5
bilgi için sağol
kemale55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2012
Nereden:
İzmir
Mesajlar:
1.018
Konular:
148
Teşekkür (Etti):
71
Teşekkür (Aldı):
59
Ticaret:
(0) %
03-12-2012 22:36
#6
Teşekkürler
--------------------- sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler