Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

SUPPORT_388945a0 - Gerçekleri

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 03-06-2012 12:09   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2012
Nereden
Türkiyede bir yer.
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 34
Teşekkür (Aldı): 27


SUPPORT_388945a0 - GerçekleriSupport_388945a0 hesabının amacı şudur:
Yardım ve Destek sayfalarından "imzalanmış" bir s-c-r-i-p-t çağrıldığında, bu s-c-r-i-p-t bu hesabın haklarına sahip olur. Başka bir deyişle bu hesap yönetici hakları bulunmayan sıradan kullanıcıların Yardım ve Destek sayfalarından "imzalanmış" scriptleri çalıştırmalarına yarar.

Kısaca bu hesap sayesinde Microsoft scriptlerinin bazı özel haklara sahip olduğu doğrudur. Ancak ben şahsen Microsoft'un bu hesabı bir backdoor olarak kullanmadığı ve silmeye gerek olmadığı, bunun bir şehir efsanesi olduğu görüşüne katılıyorum. (Hatta bir talep de söz konusu tanımdan anlaşılabileceği üzerine Destek sayfalarını çağırmak gerekiyor.)

Experts Exchange - Your Technology Questions Answered
support_388945a0 | DaniWeb

Bunu da böylece açıklayıp kişisel fikrimi belirttiğime göre bir iki konuya daha deyinmek istiyorum. Bu iddianın daha çok Türkçe sayfalarda yer aldığını fark etmem, hatta forumlardan vaz geçtik; bu iddianın resmen bazı sitelerde; sanki kanıtlarıyla tek tek ispatlanmış gibi yayınlanması da beni dumura uğratan diğer bazı konular. Yine başka bir forumda bu konunun bilgisayarla ilgili bir bölümde*(bölümü tenzih ediyorum ismini yazmadım) okuyan birisi tarafından email ile geldiği yazıyordu, güya vatandaş uğraşmış açıklamış Support_388945a0 hesabının ne olduğunu, neden silinmesi gerektiğini, nasıl silineceğini. Böyle kişiler bile "nedir? ne değildir?" google'da 15 dakika araştırmadan bu maili çekebiliyorsa normal adam ne yapsın.

Corporate lisansının ne olduğunu bilmeden bütün corporate XP'lerde trojan bulunduğunu söylemek gibi saçma iddialar da aynı şeyin diğer örnekleri. Veya diğer bir ihtimal de olayda kasıt olduğu.
"Text Virüsü" nedir acaba kaç kişi biliyor? Text virüsü email yoluyla çoğalan, "bunu bilmemkaç kişiye iletmezseniz şöyle olur", "7 kişiye ilet şAns perileri bilmemne yapsın", "hede hödö gerçeği" gibi herkesin arkadaşına göndermesiyle çoğalan forward maillerdir; sahibine geri dönerse insanların cahilliğine gülüyordur muhtemelen.
Her neyse biz görevimizi yapalım açıklayalım, böylece Text virüsünü de açıklamış olduk. Herkes okusun öğrensin___________________________________________

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau