THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Bilgisayardaki trojanı elle temizleme :)

sinanx55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
06/2012
Mesajlar:
572
Konular:
29
Teşekkür (Etti):
21
Teşekkür (Aldı):
62
Ticaret:
(0) %
0
2293
22-01-2013 01:00
#1
Bilgisayara Bulasmıs Trojanı Temizlemek:

Bilgisayarımıza bulasmis trojanı ik farklı yontemle temizleyebilriz :
1. Anti Trojan Programı kullanmak: Bir anti trojan programıyla bilgisayarınızı scan ederek bilgisayarımızdaki trojanları bulabiliriz ancak yeni cıkan trojanlar genelde bu tip programlarla bulunamıyor bu yuzden surekli olarak programı resmi web sayfasından update etmekte yarar var.
2. Yontem ise trojanları elle silmek diye tabir edebilicegimiz bir yontem bu yontemde trojanın eger biz bilgisayraımızdaki ismini ve regeditteki yerini biliyorsak kolayca ortadan kaldırabiliriz.Simdi bunu nasıl yapacagımızı ve yaparken nelere dikkat edecegimizi adım adım gorelim:

Trojan temizliğine başlamadan önce, PC'nizdeki gizli ve sistem dosyalarınızın tümünü görünür hale getirin.Bunun için Windows Gezgini'nde Görünüm Klasör seçenekleri (View Folder Options) menüsüne tıklayın; açılan pencerenin Görünüm (View) sekmesinde "Tüm Dosyaları Göster" (Show All Filles) kutucuğunun işaretli olduğuna emin olun.Ayrıca altındaki "Bilinen Dosya Türlerinin Uzantılarını Gizle" kutucuğunun işaretini kaldırmanız da yararınıza olacaktır.

Bazı trojan'ların açıklamalarında aynı ada ve farklı dizine sahip birden fazla dosyanın silinmesi gerektiği yazmaktadır.Eğer söz konusu dosya dizinlerden sadece birinde varsa, onu silmeniz de yeterli olacaktır.

Unutmayın ki, trojanların isimlerini ve diğer bilgilerini değiştirmek pek zor değildir.Burada verdiklerimiz, taşıdıkları orjinal özelliklerdir.Adı değiştirilmiş bir trojan dosyasının yerini belirlemek biraz daha problemlidir; bu sorunun çözümüne örnek olarak NetBus ve SubSeven trojanını inceleyebilirsiniz.

Dosya veya Registry değeri silme işlemleri sırasında çok dikkatli olun.Özellikle Registry, Windows için hayati önem taşır.Yanlış bir şey silmeniz sisteminizde aksaklıklara yol açabilir.Eksik veya yanlış bir bilgi varsa bilen arkadaşlarım düzeltebilir... İYİ GÜNLER

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler