Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Ransomware Nedir? - & FoReVeR-02 &

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 26-09-2013 12:54   #1
  • Binbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2013
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 362
Teşekkür (Aldı): 253


Ransomware Nedir? - & FoReVeR-02 &Ransomware (ayrıca cryptoviruses, cryptotrojans, cryptoworms veya scareware gibi adları bulunur) enfekte olduğu sistemlerde bir takım verileri kriptolar ve bu verilerin açılması için kullanıcıdan para talep eder.Bunun yanında inandırıcılığı arttırmak amaçlı devlet güvenlik birimlerinin adlarını kullanarak kullanıcının yasa dışı faaliyetlerde bulunduğu ve bunun çözümlenmesi için kullanıcıdan para talep eder.

Bu zararlı ilk başlarda Rusya'da bulunan kullanıcılarda yoğun olarak görülmekteydi fakat son zamanlarda diğer ülke kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı zararlıların başında geldi.Bu zararlılar RSA şifreleme tekniğini kullanarak kullanıcı verilerini erişemez hale getirir.Hatta son zamanlarda 1024 bit boyutlarında şifrelenmiş kullanıcı verilerine rastlanmıştır.
Yukarıda bulunan örnekte görüldüğü gibi kullanıcıdan kash ve paysafecard gibi ödeme yöntemlerinden ücret talep etmektedir.Son zamanlarda yayılan bu zararlıya dikkat etmekte yarar olduğunu düşünüyorum....___________________________________________

Sonsuza dek ve daima...

Do You need help?
then it is the right place
& FoReVeR-02 &
Forensic Expert (Data Recovery) and Web Programmer
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau