Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Muhtemel Virüs Belirtileri//TuRkHacKTeaM

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 13-12-2013 11:08   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2013
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1008
Teşekkür (Aldı): 989


Muhtemel Virüs Belirtileri//TuRkHacKTeaMMuhtemel Virüs Belirtileri
- Sistemimde Virüs Olmasından Şüpheleniyorum. Korunma Yollari ?
Siz hiç bir işlem yapmadığınız halde, arka planda sürekli sistemin aktif bir şekilde çalışıyor olması.
Daha önce sorunsuz bir şekilde çalışan EXE ve sıkıştırılmış dosyaların CRC hatası vermesi.
Sistemi kesinlikle yormayacak 1 KB'lık bir metin dosyası açarken bile sistemin çok zorlanması.
Internet'e girdiğinizde sisteminizde baş gösterecek tuhaf hareketlilikler, sistemin kendi kendini yeniden başlatması ve Internet hızınızın olması gerekenden çok daha yavaş çalışması. Örneğin, daha önce 5 saniyede açılan sitenin 30-40 saniyede açılmaz halde olması.
Bunlar genel virüs belirtileri. Eğer sisteminizde, yukarıda belirttiğimiz sorunlardan herhangi birini veya birkçaını yaşıyorsanız, önlem almakta ve tarama yaptırmakta fayda var.

Korunma Yolları ve Önlemleri

Akıllarda bulundurulması gereken ilk nokta, virüsün sadece gelen emailler yoluyla bulaşmayacağı. Son zamanlarda "Tanımadığım kişilerden gelen dosya eklentili mailleri açmam, olur biter" gibi genel bir düşünce var. Yani, tanıdık birisinden gelse dosyaları açmaya meyilliyiz.

Tanımadığınız kişilerden gelen ve .exe, .pif gibi uzantılara sahip dosyalar "Ben virüsüm" diye bağırıyor. Bu tarz mailleri derhal imha edin.
Bazı virüsler, farklı kişilerin email adreslerini ve isimlerini kullanarak virüsü yaymaya çalışıyor. Örneğin, benden gitmemiş bile olsa, adres desfterine kayıtlı olduğum bir bilgisayara virüs bulaşmışsa ve bu virüs adres defterinden kurban olarak beni seçtiyse, size gelen mail adresi olarak benim adresim gözükecek. Yani, tanıdığınız ve güvendiğinizi isimlerden de virüslü emailler gelebilir; tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Virüslü emaillerin belirli konuları var. Bunlardan bir kısmı şöyle: Your Application, Your Details, That Movie, Screensaver, Wicked ScreenSaver.

Bu tarz konuları içeren maillerin virüslü olacağını kestirebilirsiniz.
Internet'ten indirdiğiniz bütün dosyaların sütten çıkmış ak kaşık olduğunu düşünmeyin.


Linux, FreeBSD, OpenBSD gibi sistemlerde virüsler kullanıcıların baş ağrısı olmadığı için konumuz Microsoft işletim sistemleri. Son zamanlarda türeyen birçok virüs / solucan, Windows'un açıklarını kullanıyor. Siz önleminizi aldığınız vakit, çok da fazla endişelenmenize gerek yok. Microsoft'un buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz TechNet sitesindeki Güvenlik bölümünde, sistemlerdeki açıkları takip edebilir ve hemen sağlanan gerekli yamaları uygulayarak önlem alabilirsiniz. Daha da önemlisi, lisanslı bir kullanıcı olduğunuzu varsayarak, Microsoft'un WindowsUpdate sayfasını düzenli olarak ziyaret ederek gerekli güncellemeleri yapmanızı tavsiye ederiz.
Sisteminizde mutlaka bir firewall yazılımı bulundurun. Windows XP ve 2003 ile gelen etegre firewall çok etkili olmasa da iş görebiliyor. Biz yine de üçüncü parti bir yazılım yüklemenizi önereceğiz. Önerdiğimiz programlar şöyle:

- ZoneAlarm Pro
- Kerio Personal Firewall (Freeware)
- Tiny Personal Firewall
- Norton Personal Firewall
Sisteminizde mutlaka antivirüs yazılımı bulundurun. Kullandığınız/kullanacağınız antivirüs yazılımının virüs tanımlamalarının güncel olmasına dikkat edin ve sık sık virüs tanımlama güncelleştirmesi yapın.
Son uyarımız da şöyle olsun: " Bana virüs bulaşmaz demeyin; günü birinde solucan virüs kafanıza balyoz gibi inebilir."___________________________________________

bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
"Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau