Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Trojan ve Virüsler

Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

Virus,Trojan,Worm Ve Logic Bomb arasındaki Farklar

Trojan ve Virüsler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 09-02-2014 09:35   #1
  • Özel Üye
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2013
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 244
Teşekkür (Aldı): 3135


Virus,Trojan,Worm Ve Logic Bomb arasındaki FarklarTrojan (Truva Atı)

Truva Atını Hatırladınız Mı ? Kötü Adamlar Onun içine saklanıp kötü planlarını gerçekleştirmek için şehire girene kadar beklemişlerdir.Bir Torjan Programıda benzerdir. Bu program izinsiz fonksiyonları etkinleştiren,İzinsiz bir programın içinde saklanmaktadır.Yapmaya programladığı şeylerin dışındada özellikleri vardır,Genelde zarar vermeye yöneliktir,
Ve sahibi tarafından sahibi ne istediyse onu yapmaya niyetli bir programdır.Eğer kasıtlı değilse,ona "Bug" denir yada, bazı durumlarda Bir özelliktir Bazı virus tarama programları trojanı yakalayabilir.Bazılarıda hiç bulamayabilir.Hiçbir virus tarayıcısı tüm trojanları tespit edemez.
Virus

Bir virus kendi kenidini üreten bağımsız bir programdır.Bazı programlara bulaşabilir,Kendi kopyalarını yaratabilir.Bilgiye zarar verebilir yada bozabilir, değiştirebilir, yada
Bellek veya disk alanı gibi kaynakları kullanarak sistem performansınızı düşürür. Bazı virus tarayıcıları virus tespit edebilirler.Ama hiçbiri hepsinide tespit edemez. Hiçbir anti-virus viruslere karşı korunamaz şu sözdeki gibi "Herhangi yada bütün virusler,bilinen ve bilinmeyen, Şimdi ve Sonsuza kadar".
Worm

Ünlü Robert Morris, Jr. tarafından üretilmiştir,Solucnalar kendilerini tekrar tekrar ve tekrar kopyalayan programlardır,sistemden sisteme, Kaynakları kullanmak yada bazende sistemleri yavaşlatmak için.Kendilerini ağ üzerinden yaymaya çalışmaktadırlar,Çoğu virus dosyasının yaptığı gibi.Bazı insanlar viruslerden korunmanın tek yolunun ağa ve hiçbir dosyaya sahip olmamaktan geçtiğini söylüyor .Belkide doğru söylüyorlardır.Logic Bomb(Mantık Bombası)

Zamanı geldiğinde "Saldırının" bir kısmını başlatan bir programdır.Mesela bir mantık bombası 5 aralıkta dosyaları silebilir.
Bir virusun aksine mantık bombası kendini kopyalamaz

Alıntı
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau