THT DUYURU

chat
Trojan ve Virüsler Trojan ve Virüsler Hakkında Bilgiler.

takipci
Seçenekler

update4.flashplayes.info pop-up virüsünü silme

mhhck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
04/2009
Nereden:
K.IRAK
Mesajlar:
3.599
Konular:
1185
Teşekkür (Etti):
444
Teşekkür (Aldı):
778
Ticaret:
(0) %
0
851
18-04-2014 21:39
#1
update4.flashplayes.info pop-up ücretsiz indirilen programlar yoluyla tarayıcıya bulaşan reklam virüsüdür, ve bir kez için tarayıcınızın ana sayfasını ve varsayılan arama motorunuzu değiştirir. http://update4.flashplayes.info sitesi ve update4.flashplayes.info virüsü reklam görüntüler ve arama sonuçlarında sponsorlu bağlantılar sergiler. update4.flashplayes.info virüsü bir başka sitenin Google arama sıralamasınlar yükselmesi için kullanılabilir, blackhat SEO kullanımı gibi, bilgisayarınıza bulaşma amacı reklam gelirlerini artırmak olabilir.

update4.flashplayes.info pop-up virüsü teknik olarak bir virüs değildir, update4.flashplayes.info pop-up virüsü kullanıcıların ek afiş, arama, pop-up, pop-under, interstisyel ve metin bağlantı reklamlar gösterebilir. Web tarayıcısı Internet Explorer ve Firefox / Chrome eklentisi veya kurulum sırasında çeşitli para kazanma platformlar aracılığıyla dağıtılmaktadır. Tarayıcı uzantısı ayarlarını değiştirerek rakip yazılımları önlemek için Firefox içinde bir dosya yerleştirir, Internet Explorer’ın yükleme süresini etkilicektir, ana sayfa arama ayarları ,tarayıcı varsayılan ayarları veya özel ayarları değiştirir.

Bu virüsü ücretsiz yazılımlar sayesinde bilgisayarınıza bulaştırabilirsiniz (video kayıt / oynatma, indirme-yöneticileri ya da PDF yaratıcıları) yükledikten sonraupdate4.flashplayes.info pop-upbilgisayarınıza bulaşmış olur.
Örneğin eğer “Hızlı Free Converter” programı yüklediğinizde aynı zamanda tarayıcınızın varsayılan ayarlarını değiştirmek için kabul etmiş olacaksınız bu sayede tarayıcınızın anasayfası update4.flashplayes.info pop-up ve varsayılan arama motoru “ update4.flashplayes.info pop-up ” ayarlarına dönecektir. “Hızlı Free Converter” programını kaldırsanızda web tarayıcınızın varsayılan ayarları geri gelmeyecektir.

Gerekli yazılımları yüklerken her zaman dikkat etmelisiniz ve özel yüklemeyi tercih etmelisiniz.--------------------- -------------------------------------------

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler