Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT TÜRKİYE
> Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi

Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi İlk Türkler nereden geldi, asıl Türkler kimlerdir, Türk Tarih kronolojisi ve Türklük hakkında birçok başka bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Türkleri'nin 6.000 Yıllık Genetik Yapısı

Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 15-04-2018 15:05   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2009
Nereden
TeHeTe
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 25
Teşekkür (Aldı): 24


Post Türkiye Türkleri'nin 6.000 Yıllık Genetik Yapısı
Öncelikle insanoğlunun tarihinden kısaca bahsedelim...

Hz. adem insanoğlunun başlangıcı olarak bilinmektedir lakin Nuh Tufanı olarak bildiğimiz olaydan sonra insan ırkı bitmiştir. Yani insanoğlu Hz. Nuh ile tekrar türemeye başlamıştır. Bu yüzden insanoğlunun atası Hz. Adem değil Hz. Nuh olduğu iddia edilmektedir. Hz. Adem sadece insanoğlunun başlangıcıdır. Ama Hz. Nuh'da Hz. Adem'den geldiği için pek karıştırılacak bir durum yoktur ortada..


Hz. Nuh’un tufandan sonra 3 oğlu olmuştur. İsimleri Ham, Sam ve Yafes’dir. Ham, şimdiki İngiliz, Fransız, Alman, Fin , Mısırlıların( Mısırlılar sanıldığının aksine Arap Değildir ) ilk atası olarak bilinmektedir.

Sam ise; Arapların, Farsların,Afrikalıların,Hintlilerin ve Kürtlerin ilk atası olarak bilinmektedir.

Yafes’e gelecek olur isek; Yafes, şu anki bildiğimiz Rus, Moğol, Türk, Japon, Çin, Kore yani Asya’daki bütün ırkların atası olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Yafes, Kızıldereli, Fin, İspanyol,Yunan, İtalyan, Sümer ve Macarların da atası sayılmaktadır. Özetleyecek olursak bu 3 oğul Hz. Nuh’dan sonra dağılmıştır ve yeni yurtlar edinmiştir.

Yafes ve Yafes’in oğul ve torunlarından Tevrat’da bahsedilmektedir.


Buradan Türklerin genetiğine girecek olur isek;


Türkler, Yafes’in torunu ve Gomer’in oğlu olan Togarma’nın soyundan gelmektedir. Togarma’nın 10 oğlu vardır. Bu oğullar bir çok boy ve soylara ayrılmıştır. Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan ve şimdiki diğer Türk ülkelerindeki Türklerin genetik yapısına bakıldığında genetiklerinin %97 si Togarma soyu ile örtüşmektedir. Lakin bazı kaynaklarda ise Türkiye Türklerinin genetiğinin Gomer’in diğer oğlu olan ve İspanyolların, Yunanların ve İtalyanların da atası sayılan Tubal’in soyu ile örtüştüğü belirtilmektedir. Lakin her iki durumda da Gomer’den ve Gomer’in babası olan Yafes’ten geldiğimiz aşikardır.


Yafes’’in ve oğullarının ilk zamanlar yani MÖ. 6500 yıllarında Asya’da yaşadığı düşünülmektedir. Bu aile fertleri kendi obalarını kurarak göçebe bir hayat yaşamıştır ve zamanla birbirinden ayrılmaya başlamıştır kimisi batıya giderek yeni topraklar keşfetmiş kimi doğuda kalmıştır. Kısacası bizim genetik yapımız batıya kayanlar ile doğuda kalıp MS 900 lü yıllarda Anadoluya göç edenler arasında karışmıştır.Özetleyecek olur ise şu anki Türkiye Türklerinin genetik yapısı ne Araplarla örtüşmektedir ne Farslarla ama Asya Türkleri ile de %100 olarak aynı genetik yapıya sahip diyemeyiz.


Şahşi düşünceme gelecek olursak bence bir nevi Gomer’in oğlu olan Togarma ve Tubal’in torunlarının karışımından olan bir topluluğuz. Tabi sadece Togarma’dan geldiğimizi ve ya sadece Tubal’den geldiğimizi iddia edenler olabilir bu iddialar ne çürütülebilir ne de kanıtlanabilir.

___________________________________________

Sor bana pişman mıyım?

Konu manga4404 tarafından (16-04-2018 20:57 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

macakizi Teşekkür etti.
Alt 15-04-2018 15:11   #2
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 16
Teşekkür (Aldı): 6
Elerine sağlık___________________________________________

Çakal Sürüsü Kurdu Pusuya Düşürünce,Kurt Nasıl
Kurtulacağını Değil Öcünü Nasıl Alacağını Düşünür.


https://www.turkhackteam.org/members/822407.html

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

paykasa
web tasarım

wau