Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
THT TÜRKİYE
> Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi

Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi İlk Türkler nereden geldi, asıl Türkler kimlerdir, Türk Tarih kronolojisi ve Türklük hakkında birçok başka bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Türkiye Türkleri'nin 6.000 Yıllık Genetik Yapısı

Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 4 Gün önce   #1
  • Offline
  • Teğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Nereden
TeHeTe
Mesajlar
Konular


  
Post Türkiye Türkleri'nin 6.000 Yıllık Genetik Yapısı
Öncelikle insanoğlunun tarihinden kısaca bahsedelim...

Hz. adem insanoğlunun başlangıcı olarak bilinmektedir lakin Nuh Tufanı olarak bildiğimiz olaydan sonra insan ırkı bitmiştir. Yani insanoğlu Hz. Nuh ile tekrar türemeye başlamıştır. Bu yüzden insanoğlunun atası Hz. Adem değil Hz. Nuh olduğu iddia edilmektedir. Hz. Adem sadece insanoğlunun başlangıcıdır. Ama Hz. Nuh'da Hz. Adem'den geldiği için pek karıştırılacak bir durum yoktur ortada..


Hz. Nuh’un tufandan sonra 3 oğlu olmuştur. İsimleri Ham, Sam ve Yafes’dir. Ham, şimdiki İngiliz, Fransız, Alman, Fin , Mısırlıların( Mısırlılar sanıldığının aksine Arap Değildir ) ilk atası olarak bilinmektedir.

Sam ise; Arapların, Farsların,Afrikalıların,Hintlilerin ve Kürtlerin ilk atası olarak bilinmektedir.

Yafes’e gelecek olur isek; Yafes, şu anki bildiğimiz Rus, Moğol, Türk, Japon, Çin, Kore yani Asya’daki bütün ırkların atası olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Yafes, Kızıldereli, Fin, İspanyol,Yunan, İtalyan, Sümer ve Macarların da atası sayılmaktadır. Özetleyecek olursak bu 3 oğul Hz. Nuh’dan sonra dağılmıştır ve yeni yurtlar edinmiştir.

Yafes ve Yafes’in oğul ve torunlarından Tevrat’da bahsedilmektedir.


Buradan Türklerin genetiğine girecek olur isek;


Türkler, Yafes’in torunu ve Gomer’in oğlu olan Togarma’nın soyundan gelmektedir. Togarma’nın 10 oğlu vardır. Bu oğullar bir çok boy ve soylara ayrılmıştır. Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan ve şimdiki diğer Türk ülkelerindeki Türklerin genetik yapısına bakıldığında genetiklerinin %97 si Togarma soyu ile örtüşmektedir. Lakin bazı kaynaklarda ise Türkiye Türklerinin genetiğinin Gomer’in diğer oğlu olan ve İspanyolların, Yunanların ve İtalyanların da atası sayılan Tubal’in soyu ile örtüştüğü belirtilmektedir. Lakin her iki durumda da Gomer’den ve Gomer’in babası olan Yafes’ten geldiğimiz aşikardır.


Yafes’’in ve oğullarının ilk zamanlar yani MÖ. 6500 yıllarında Asya’da yaşadığı düşünülmektedir. Bu aile fertleri kendi obalarını kurarak göçebe bir hayat yaşamıştır ve zamanla birbirinden ayrılmaya başlamıştır kimisi batıya giderek yeni topraklar keşfetmiş kimi doğuda kalmıştır. Kısacası bizim genetik yapımız batıya kayanlar ile doğuda kalıp MS 900 lü yıllarda Anadoluya göç edenler arasında karışmıştır.Özetleyecek olur ise şu anki Türkiye Türklerinin genetik yapısı ne Araplarla örtüşmektedir ne Farslarla ama Asya Türkleri ile de %100 olarak aynı genetik yapıya sahip diyemeyiz.


Şahşi düşünceme gelecek olursak bence bir nevi Gomer’in oğlu olan Togarma ve Tubal’in torunlarının karışımından olan bir topluluğuz. Tabi sadece Togarma’dan geldiğimizi ve ya sadece Tubal’den geldiğimizi iddia edenler olabilir bu iddialar ne çürütülebilir ne de kanıtlanabilir.


    


__________________

ÖFKEMİZ, SARSIN HER YANI
BOZKURTLAR YÜRÜYE YÜRÜYE
DÖKÜLSÜN DÜŞMANIN KANI
YAŞASIN IRKÇI TÜRKİYE

Konu manga4404 tarafından (3 Gün önce Saat 20:57 ) değiştirilmiştir..
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 4 Gün önce   #2
  • Offline
  • Asteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2018
Mesajlar
Konular


  


Elerine sağlık
    


__________________

Çakal Sürüsü Kurdu Pusuya Düşürünce,Kurt Nasıl
Kurtulacağını Değil Öcünü Nasıl Alacağını Düşünür.


https://www.turkhackteam.org/members/822407.html

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.