Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT TÜRKİYE
> Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi

Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi İlk Türkler nereden geldi, asıl Türkler kimlerdir, Türk Tarih kronolojisi ve Türklük hakkında birçok başka bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


Osmanlı Padişahı III. Selim

Türkiye, Türklük ve Türk Tarihi

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 12-06-2018 20:27   #1
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2017
Mesajlar
Konular
8


  
Arrow Osmanlı Padişahı III. SelimArkadaşlar ben bu padişah hakkında kısa bi yazı yazmak istiyorum ve yazmak için burayı seçtim.

III. Selim 1761 Yılında doğmuştur. Tahta ise 7 Nisan 1789 yılında geçmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun 28. Padişahı ve 107. İslam Halifesi'dir. Kendisi Yeniçeri Ocağı'nı kaldırmak istemiştir sebebi ise Yeniçeri'lerin görevlerini doğru yapmamalarıdır. Bu Yeniçeri Ocaklarını kaldırmak için onlara karşı ordu kurar. Ordunun ismi Nizam-ı Cedid'dir. Bu Nizam-ı Cedid para sıkıntısı çektiği için İrad-ı Cedid'den (Nizam-ı Cedid için hazırlanmış hazineden) para alır ve gelişir. Ve en sonunda ise III. Selim 28 Temmuz 1808 tarihinde Yeniçeri'lerin suikastı sonucu vefat etti, yerine ise IV. Mustafa Han geçti.
(Yanlışım varsa affola)


    


___________________________________________

lost my time my life is going on.


Konu kenzai tarafından (20-06-2018 23:19 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.