THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Şarık Tara, kızına doğum gününde ada hediye etti

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
1
372
24-11-2007 13:27
#1
Şarık Tara, kızına doğum gününde ada hediye etti
Enka Yönetim Kurulu Başkanı Şarık Tara, kızı Leyla Tara Suyabatmaz’a Bodrum’da Küçük Orak Adası’nı satın aldı Türkİye’deki işadamları ve ünlü simaların ada merakına Tara Ailesi de eklendi. Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Enka’nın patronu Şarık Tara, kızı Leyla Tara Suyabatmaz’a doğumgünü hediyesi olarak Bodrum’da ada satın aldı. Tara, Kargıcık bükündeki Küçük Orak Adası için 4 milyon dolar ödedi. 68 dönüm yani 9 futbol sahası büyüklüğündeki ada, Ege Denizi’nde eşsiz sualtı zenginliğiyle ünlü. Dalgıçların uğrak noktalarından birisi olan Küçük Orak’ın komşusu sahile 600 metre mesafedeki Aydın Doğan’a ait ada. Küçük Orak Adası’nda 350 zeytin ağacı, 3 iskele ve su sarnıcı bulunuyor. Küçük Orak’ın imarı ise sadece büyük bir malikane yapmaya uygun.
Bodrum’daki Küçük Orak Adası’yla Şarık Tara’nın yanı sıra başkaları da ilgileniyordu. Adanın eski sahibi ünlü diş hekimi Doğan Arı, 3 yıl önce vefat edince, mirasçcıları adayı satışa çıkarmıştı. Küçük Orak’la en ciddi olarak Tarkan ilgilenmiş ancak son anda adayı almaktan vazgeçmişti.

Türkiye’de kimin adası var?
DENİZ tutkunu olan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç’un Tuzla karşısında Koç Adası olarak tanınan adası bulunuyor. İşadamı Ömer Dinçkök ise Bodrum Gündoğan Koyu’nun karşısındaki Apostrol Adası’nın sahibi. Simavi Ailesi de Türkiye’de ada sahibi ünlüler arasında. Haldun Simavi, Göcek’teki 12 adadan biri olan Domuz Adası’nı eşi Belma Simavi’ye hediye etmişti. Domuz Adası, evsahipliği yaptığı partilerle ünlü. Son olarak Zorlu Holding’in patronu Ahmet Nazif Zorlu, Zeytin Adası’nı TMSF’den 15.2 milyon YTL’ye almıştı.
dirx1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
11/2007
Nereden:
cehennemden gelmiş tek insan
Mesajlar:
386
Konular:
34
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
24-11-2007 13:32
#2
paylaşım için saol

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler