THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Oğlunu askere mehter takımıyla uğurladı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
24-11-2007 16:12
#1
Oğlunu askere mehter takımıyla uğurladı
ELAZIĞ'da 4 çocuk babası Fethi Erdoğan, tek oğlu 20 yaşındaki Kürşat Erdoğan, vatani görevini yapmaya mehter takımıyla uğurladı. Oğlunu bugünler için yetiştirdiğini söyleyen Erdoğan, “Bizim bu vatanda rahat etmemiz, geçmişte şehit vermemiz sayesindedir. Şimdi de ölünmesi gerekiyorsa biz de hep beraber öleceğiz'' dedi.
Elazığ Belediyesi'nde birim şefi olarak görev yapan Fethi Erdoğan, vatani görevini yapmak üzere silah altına alınan tek oğlu Kürşüt Erdoğan'ı kiraladığı Elazığ Belediyesi'ne ait mehter takımıyla uğurladı. Mehter takımı, Rızaiye Mahallesi'nde, Erdoğan ailesinin evinin önünde gösteri yaptıktan sonra otobüsle bu kez otobüs terminaline geçti. Mehter takımı burada da gösterisini sürdürüken, ekibe davullar zurnalarda eşlik ederken, terminalde askere gitmek için bulunan diğer gençler ve aileleri de gösteriye eşlik etti.
Oğlunu bugünler için yeştirdiğini söyleyen Fethi Erdoğan, büyük mutluluk yaşadığını belirtti. Baba Erdoğan, “Bizim bu vatanda rahat etmemiz, geçmişte şehit vermemiz sayesindedir. Şimdi de ölünmesi gerekiyorsa biz de hep beraber öleceğiz. Vatanın bir karış toprağı kimseye kaptırmayacağız. Bayrağımız için de gerekirse her türlü mücadeleyi yapıp o elleri kıracağız. Kıbrıs'ta yaşadığımız örnekteki gibi bayrağımıza uzanan ellerin hakkı namludan çıkacak bir kurşun oldu. Bundan sonra da elleri uzananın hakkı bir kurşundur'' dedi. Mehter takımıyla askere uğurlanan Kürşat Erdoğan vatanın namus olduğunu söyledi. Erdoğan, “Mehter takımı Osmanlı'dan bize miras kalmıştır. Vatan namus demektir. Biz de kanımızın son damlasına kadar namusumuz ve vatanımız için ölmeye gidiyoruz'' dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler