THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Toptan: Milli Eğitim Bakanı Çelik'i gururla izliyoruz

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
24-11-2007 21:45
#1
Toptan: Milli Eğitim Bakanı Çelik'i gururla izliyoruz
TBMM Başkanı Köksal Toptan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve 81 ilden gelen öğretmen temsilcilerini Meclis’te kabul etti.
Meclis Tören Salonu’ndaki kabulde, konuklarına yemek veren Toptan, yaptığı konuşmada Milli Eğitim Bakanı Çelik’in çalışmalarından övgüyle sözetti.
Toptan, “Eğitimde çok güzel şeyler oluyor. Bunları gururla izliyoruz. O nedenle Milli Eğitim Bakanımız Hüseyin Çelik ve arkadaşlarını yürekten kutluyorum. Çok başarıların altına imzalar atıldı" dedi.
Toptan, ancak eğitimde yapılanların hep arkada kaldığını söyledi. Toptan, “Mutluyuz ki, köylerimize gittiğimiz zaman internet bağlantısını bizden isteyen çocuklarımız belki yakın bir gelecekte şimdi aklımıza bile gelmeyen yeni eğitim teknolojilerinin kendilerine sunulmasını isteyeceklerdir" dedi.
Toptan, bilgiye ulaşma imkanlarının artması nedeniyle artık öğrencilerin öğretmenlerden daha fazla şey bilebildiklerine dikkat çekerek, öğretmenlerin görevinin artık bilgi aktarımından çok bilgiyi iyi ve doğru kullanmayı, sorgulamayı öğretmek olması gerektiğini vurguladı.
Milli Eğitim Bakanı Çelik de yaptığı konuşmada, aynı zamanda eski Milli Eğitim Bakanı olan Köksal Toptan için “Eskimez Milli Eğitim Bakanı" ifadesini kullandı. Çelik, Türkiye’deki 660 bin öğretmenin temsilcilerinin Meclis çatısı altında öğle yemeğinde bir araya geldiğini belirtti.
Çelik, yemekte bulunan eski Milli Eğitim Bakanı ve AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam için de “Eskimez Milli Eğitim Bakanı" dedi.
Çelik, TBMM Başkanı Toptan’a, bir resim öğretmeni tarafından yapılan yağlıboya portresi, kalem takımı hediye etti. Çelik’in, Van Milletvekili olması nedeniyle Toptan’a ayrıca, Van Kedisi’nin çerçeveli bir fotoğrafı Toptan’a verildi. Toptan da, kabulde bulunan tüm öğretmenlere birer kol saati hediye etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler