THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

takipci
chat
Seçenekler

Gül HAK-İŞ Kongresinde: Cumhurbaşkanlığının kapısı emekçilere her zaman açık

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
24-11-2007 21:54
#1
Gül HAK-İŞ Kongresinde: Cumhurbaşkanlığının kapısı emekçilere her zaman açık
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığının kapısının emekçilere her zaman açık olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Gül, Hak-İş’in 11. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Gül, salona önce “Kayseri seninle gurur duyuyor", daha sonra da “Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganları eşliğinde girdi.
Gül, burada yaptığı konuşmada, Hak-İş’in sendikacılık hayatında önemli bir yeri olduğunu belirtti. “Çalışan çok insan vardır. Kimi zihniyle çalışıyor, kimi fikriyle çalışıyor. Şu da bir gerçek ki alnının teriyle çalışan emekçiler, işçiler, sizin emekleriniz gerçekten çok mukaddes" diyen Gül, emekçilerin toplumun en anlamlı kesimini temsil ettiğini ve en helal kazancı temin ettiğini söyledi. Gül, “Sizlerle birlikte olmayı anlamlı buluyorum. Üretim içinde emeğin çok önemli bir yeri var. Emek olmazsa kalkınma ortaya çıkmıyor" dedi.
Hak-İş’in sadece emekçilerin haklarını koruyan bir yer olmadığını, Türkiye’nin bütün konularıyla da yakından ilgilendiğini ifade eden Gül, “Emeğinizin karşılığını almak için onurlu mücadelenizi verdiniz ama hep yapıcı oldunuz. Bunu takdirle karşılıyorum" diye konuştu.
Gül, Türkiye büyüdükçe, toplumun tüm kesimlerinin üstüne düşen payı adaletli bir biçimde alacağını kaydetti.
Gül, şöyle konuştu:
“Türkiye’nin büyümesine, gelirin adaletli biçimde yerleşmesine sizlerin de katkısı olacak. Sizlerin açıklamaları, herkes tarafından dikkate alınıyor. Bundan sonra da daha da dikkate alınacaktır. Benim burada bulunmam sembolik olaraktır. Sizlere destek vermek, emekçilerin yanında olduğumu göstermek için buradayım. Cumhurbaşkanlığının kapısı sizlere her zaman açıktır. Bundan sonra da açık olacaktır."

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler