THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Soğuktan bayıltan açılış töreni

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
02-12-2007 13:49
#1
Soğuktan bayıltan açılış töreni
KARS’ın Esenyazı Köyü’nde yeni yaptırılan ilköğretim okulunun açılış törenine katılan anasınıfı öğrencileri, protokolün gecikmesi ve konuşmaların uzaması üzerine soğuktan üşüyüp ağladı. Soğuk havada saatlerce bekleyen minikler arasındaki bir kız öğrenci de baygınlık geçirdi.
Merkeze 35 kilometre mesafedeki Esenyazı Köyü’nün ilköğretim okulu açılış törenine katılan 177 öğrenci, soğuk hava nedeniyle zor anlar yaşadı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan ve 488 bin YTL’ye mal olan 8 derslikli ilköğretim okulunun açılışı için öğrenciler saat 09.00’dan itibaren okulda toplanmaya başladı. Öğrenciler, okulda kendi imkanlarıyla ısınmaya çalışırken, köyün kadın ve erkekleri de protokol için kurulan çadırdaki sobanın başına toplandı. Törene katılan vatandaşlar, soğuk havada ısınmak için halk oyunları ekipleriyle birlikte davul zurna eşliğinde halay çekti. Saat 12.00’de başlaması gereken tören için öğrenciler, 15 dakika önce alana getirildi. Protokolün 35 dakika gecikmesiyle tören saat 12.35’te başladı. Törene Vali Mehmet Ufuk Erden, AKP Kars Milletvekili Zeki Karabayır, Belediye Başkanı AKP’li Naif Alibeyoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici, daire amirleri ile köylüler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir öğrenci şiir okudu ve halk oyunları ekibi gösteri sundu. Bu arada soğuk havada bekletilen öğrencilerden 30 anasınıfı öğrencisi üşümeye başladı. Öğretmenler ve aileleri soğuktan üşüyen ve ağlamaya başlayan minik öğrencilerileri ısıtmak için atkı, kaban ve eldivenlerini verdi.

ÖĞRENCİ BAYILINCA VALİ KISA KESTİ
Eğitimin kalkınmanın temeli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici’nin konuşması sırasında başlayan kar yağışı, üşüyen öğrenciler için eziyete dönüştü. Daha sonra kürsüye çıkan ve geçen hafta yerel bir gazetede ‘Kayıp Milletvekili’ olarak tanımlanan AKP Kars Milletvekili Zeki Karabayır’ın konuşması sırasında üşüyen öğretmenler, birbirlerine montlarını vererek ısınmaya çalıştılar. Vali Mehmet Ufuk Erden’in konuşma yapmak için kürsüye geldiği sırada 4’üncü sınıf öğrencisi Fatma İnalkaç soğuk havaya daha fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi. Öğretmenlerinin kucağında sınıfa ***ürülen İnalkaç, uzun süre kendine gelemedi.
Soğuk havanın öğrencileri olumsuz yönde etkilediğini gören Vali Erden, konuşmasını uzatmayarak AKP Milletvekili Karabayır ve Belediye Başkanı Alibeyoğlu’yla birlikte okulun açılışını yaptı. Vali ve beraberindekiler, daha sonra köylülerin verdiği yemeğe katıldı.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler