THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Evinin balkonuna ‘Türkleri Seviyorum’ yazılı dev afiş astı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
02-12-2007 13:55
#1
Evinin balkonuna ‘Türkleri Seviyorum’ yazılı dev afiş astı
ANTALYA'nın Alanya İlçesi'ne bağlı Mahmutlar Beldesi'nde, Hollandalı 70 yaşındaki Adam Jasper Eirmers, tatil için kiraladığı evinin balkonuna ‘Ben Hollandalıyım Türkler'i Seviyorum Yaşasın Türkiye’ yazılı dev afiş astı. Hollandalı Eirmers, ev alıp Mahmutlar’a yerleşeceğini ve öldükten sonra da buraya gömülmek istediğini söyledi.
Türkiye’ye tatil için ilk kez 4 yıl önce Muğla’nın Bodrum İlçesi'ne gelen emekli boks antrenörü Adam Jasper Eirmers, aralıklarla Türkiye’deki çeşitli turizm merkezlerinde tatilini geçirdi. Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine geçen Eylül ayında Alanya’nın Mahmutlar Beldesi’ne tatil için gelen Hollandalı Eirmers, burada bir ev kiraladı. Türkler'i, sıcakkanlı ve misafirperver olarak tanımlayan Eirmers, Türkiye’yi çok sevdiğini söyledi.

SEVGİSİNİ DEV AFİŞLE GÖSTERDİ

Eirmers, Türkiye sevgisini, kiraladığı evinin balkonuna astığı Türk bayrağı ve ‘Ben Hollandalıyım Türkleri Seviyorum Yaşasın Türkiye’ yazılı dev afişle gösterdi. Hollandalı'nın, astığı afişin uçmasını önlemek için, alt kısmına ayakkabı bağladığı gözlendi. Türkçe öğrenmeye başladığını anlatan Eirmers, “Türkiye'de yaşamaktan dolayı çok mutluyum. Buradaki komşuluk ilişkilerinden de çok memnunum. Buraya tamamen yerleşeceğim ve öldükten sonra da Mahmutlar'a defnedilmek istiyorum. Evime, Türk bayrağını ve burayı sevdiğimi dile getiren afişi asmaktan da gurur duyuyorum'' diye konuştu.
Balkonuna astığı Türk bayrağı ve afişten dolayı komşularından çok olumlu tepkiler aldığını ifade eden Hollandalı Eirmers, kiraladığı Suzuki marka cipinin arkasına da Türk ve Hollanda bayraklarının bulunduğu ‘Ben Hollandalıyım Türkleri Seviyorum Yaşasın Türkiye’ yazılı levha astığını söyledi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler