THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Salı yağmur geliyor, bir hafta yağış var, sıcaklık 5 derece düşecek

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
02-12-2007 14:03
#1
Salı yağmur geliyor, bir hafta yağış var, sıcaklık 5 derece düşecek
Salı günü Ege ve Marmara'dan yurda giriş yapacak yağışlı hava, hafta sonuna kadar tüm bölgelere uğrayacak. Hava sıcaklığı 5 derece düşerken, Halen doğu kesimlerde etkili olan soğuk ve yağışlı havanın, bu gece saatlerinden itibaren yurdu terk etmesi bekleniyor.
Yarın, yurdun doğu kesimleri ile zamanla güney batı kıyıları parçalı çok bulutlu, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçmesi, yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma, don olayı, sabah saatlerinde Marmara ile yurdun iç kesimlerinde sis bekleniyor.
Salı günü, yurdun güney ve batı kesimlerinin, Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği, Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneybatısı ile akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in batısı, İç Anadolu’nun güney ve batısında yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Batı ve Orta Akdeniz kıyılarında kuvvetli lodosla birlikte etkili olacağı tahmin ediliyor.
Çarşamba günü, Trakya, Bolu-Kastamonu çevresi, Ankara-Sivas çevresi ve Doğu Anadolu'nun batısında karla karışık yağmur, Marmara, Batı Karadeniz, Ege, İç Anadolu ve Akdeniz'de yağmur görülecek.
Perşembe günü tüm Türkiye yağış altında. Yağışlar Doğu Anadolu'da kar, diğer bölgelerde yağmur şeklinde düşecek.
Cuma günü ise Karadeniz, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu yağmurlu, Doğu Anadolu'da ise kar yağışı sürecek.

HAVA 5 DERECE SOĞUYACAK

Hava sıcaklığının, pazartesi ve salı günü tüm yurtta 2 ila 4 derece artacağı, ancak çarşamba gününden itibaren batı bölgelerden başlayarak 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.
Salı günü batı bölgelerde lodostan kuvvetli esecek rüzgarın, çarşamba günü Marmara ve Kuzey Ege’de poyraza dönmesi bekleniyor.
Açıklamada, salı günü, kuvvetli lodosla birlikte, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Batı ve Orta Akdeniz kıyılarında, çarşamba günü, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı ile Batı Karadeniz’in batısında etkili olması beklenen yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler