THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Doç. Dr. Hikmet'in oğlu: Bilim adamı olup, babamın projelerini devam ettireceğim

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
03-12-2007 19:51
#1
Doç. Dr. Hikmet'in oğlu: Bilim adamı olup, babamın projelerini devam ettireceğim
Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında düşen Atlasjet uçağında hayatını kaybeden Doç. Dr. İskender Hikmet’in 13 yaşındaki oğlu Burak Hikmet, "Bilim adamı olup, babamın üzerinde çalıştığı projeleri devam ettireceğim" dedi.
Cenazesi Karaman’da toprağa verilen Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İskender Hikmet’in küçük oğlu Burak Hikmet (13), AA muhabirine, babasını ve kazanın olduğu gün babasının evden ayrılış anını anlattı.
Babasının hep Karaman’da yaşamak istediğini ifade eden Hikmet, "Hep burası atalarımın memleketi derdi. Belki birçok Karamanlının gezip görmediği yerleri gezdi gördü. Karaman’da yaşamak isterdi, bu nedenle aile olarak cenazesini buraya defnetme kararı aldık" dedi.
Babasının çok çalışkan olduğunu, üniversitenin yanı sıra evde de saatlerce çalıştığını belirten Burak Hikmet, şunları söyledi:
"Isparta’da 20 dakikalık bir konuşma yapacağını biliyorduk. Bu konuşmada yanlış bir şeyler söylememek için 3 gün hazırlandı. Bu kadar çalışmasına rağmen bize Isparta’ya gitmek istemediğini, içinde huzursuzluk olduğunu söylemişti. Kazadan önceki pazar günü İstanbul’daki tüm akrabalarımızla evde bir araya geldik. Kıbrıs’taki akrabalarımızı aradı. Uçağa binmeden önce ağabeyimi, kız kardeşimi ve beni öptü. Anneme iyi bakmamızı, onun bize emanet olduğunu söyledi. Bizden ve annemizden helallik istedi. O sırada kazada hayatını kaybeden Şenel Hanım, eşi Mustafa Bey’in kullandığı arabayla eve geldi. Babam onlarla hava alanına gitmek için saat 21.30 sıralarında evden ayrıldı. Evden ayrılmadan önce bize ’Annenizi önce Allah’a sonra size emanet ediyorum’ demesi ve bizlerden helallik istemesini unutamıyorum. Herhalde öleceği içine doğmuştu." Babasının arkadaşlarıyla önemli bilimsel çalışmalar yaptığını vurgulayan Hikmet, şöyle dedi:
"Ben İstanbul’da Nezahat Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu 7. sınıfta okuyorum. Tek amacım ise babam gibi bilim adamı olmak. Zaten onun gibi fen bilimlerini çok seviyorum. Amacım fen bilimlerinde önemli bir yere gelip, babamın üzerinde çalıştığı projeleri devam ettirmek. Bunun için çalışacağım."

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler