THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Peşmergeler Türkiye sınırına 2 top yerleştirdi

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
03-12-2007 19:57
#1
Peşmergeler Türkiye sınırına 2 top yerleştirdi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'lı teröristlere yönelik kapsamlı sınır ötesi operasyon olasılığına karşı Kuzey Irak'taki yerel yönetim sınıra top yerleştirmeye başladı. Zaho'da peşmergeye ait 120'lik toplardan 2'si kamyonların arkasına bağlanarak Şırnak'ın Silopi İlçesi sınırına yaklaşık 10 kilometre uzaklığa yerleştirildi. Türkiye'nin sınır ötesi nokta operasyonun ardından peşmergeler sınır kesimine gazetecilerin girmesini yasaklarken, sıkı önlemler getirdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK'ya karşı sınır ötesi nokta operasyonlara başlarken, Kuzey Irak'taki yerel Kürt yönetimin de kendine göre tedbirler aldı. Kürt yönetimine ait olan ve başka bir yerden getirildiği belirtilen, 120'lik 2 top Şırnak’ın Silopi İlçesi karşısındaki sınıra 10 kilometre uzaklıktaki Şeranşer bölgesine yerleştirildi.
Genelkurmay Başkanlığı, cumartesi günü yapılan operasyonun bölgedeki halkı ve düşmanlık yapmadıkları sürece yerel gruplara yönelik olmadığını vurgularken bazı yetkililer, dağda sıkışan PKK'lı teröristlerin gruplar halinde olası yerleşim yerlerine inmemesi için bu önlemlerin alındığını belirtti.
Irak ********* Demokrat Partisi peşmergelerinin denetimi altında olmayan Türkiye sınırına yakın olan ve Hıristiyanlar'ın yaşadığı Şeranşer bölgesinde köylüler günlük yaşamlarını sürdürürken PKK'lı teröristlerin daha önceden zaman zaman kullandıkları bu bölgede Peşmergeler kontrolleri sıklaştırdı.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK yuvalarına karşı nokta operasyonun ardından Peşmergeler Zaho'da bulunan gazetecilere de yasaklamalar getirdi. Yöneticiler gazetecilere bilgi vermekten kaçınırken, peşmergeler gazetecilerin Türkiye sınırına yakın bölgelere de geçmesini Peşmergeler kontrol noktalarında engel oluyor. Peşmergelerin, gazetecilerin sınır kesimine gitmesine güvenlik gerekçesiyle izin vermediği belirtildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler