THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Sahte paraların gerçeğiyle benzerliği polisi de şaşırttı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
03-12-2007 20:10
#1
Sahte paraların gerçeğiyle benzerliği polisi de şaşırttı
MUĞLA'da, pazar yerinde piyasaya sahte para sürmeye çalışan 3 kişi yakalandı. Gerçeğinden farksız görünen 100 YTL'lik banknotlarla yakalanan zanlılardan 39 yaşındaki S.D.'nin, sahte para ve hırsızlıktan 14 sabıkasının bulunduğu anlaşıldı.
Piyasaya yüklü miktarda sahte para sürüleceği ihbarı alan Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, S.D.'yi takibe aldı. Milas'ta oturan S.D., dün Muğla kent merkezindeki Akyol Pazarı'na gelerek 35 yaşındaki M.C. ve 35 yaşındaki C.E. ile buluştu. Zanlılar 100 YTL'lik banknotlardan oluşan 1600 YTL sahte parayı aralarında bölüştü, pazar esnafına parayı vermek için plan yapmaya başladı. Az miktarda alış veriş yaparak 100'lük banknotları verip üstünü almayı kararlaştıran zanlılar, alışveriş yapamadan yakalandı.
S.D., M.C. ve C.E.'nin üst aramalarında sahte 100 YTL'lik 16 banknot ele geçirildi. Zanlılar ifadelerinde suçlarını kabul ederek sahte paraları İzmir'den temin ettiklerini belirtti. Dolandırıcıların sahte 100 YTL'lik banknotların tanesine 25 YTL ödedikleri ortaya çıktı.
Sahte paraları inceleyen polis 100 YTL'lik banknotların gerçeğine çok yakın olduğunu gördü. Sahte paralar polisi dahi şaşırttı. Sahte paralarda Atatürk gölgesi, değişik seri numaraları, güvenlik bandı ve renk değiştirici kağıdın olduğu anlaşıldı. Sahte banknotların sadece kağıtlarından fark edilebildiği, paraların renkli fotokopiyle çoğaltılmış olabileceği bildirildi. Polis sahte paraların kaynağını bulmak için İzmir ve İstanbul'da araştırmaya başladı. Polis vatandaşları da uyararak, şüpheli gördükleri durumlarda hemen ihbarda bulunmalarını istedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler