THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Otoyollardaki acil yardım telefonları kaldırılıyor

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 19:54
#1
Otoyollardaki acil yardım telefonları kaldırılıyor
Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyollarda acil yardım telefonu olarak bilinen S.O.S’leri, cep telefonlarının yaygınlaşması üzerine ihtiyaç duyulmaması ve bu telefonların tahribata uğraması nedeniyle kaldırmaya karar verdi.
AA muhabirinin, Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan’dan aldığı bilgiye göre, kaza ya da acil durumlarda imdat çağrısı için otoyol kenarlarına her 5 kilometrede bir kurulan acil yardım telefonları misyonunu tamamladı. Bir dönem, otoyollarda yoğun ihtiyaç duyulması nedeniyle kurulan acil yardım telefonları, cep telefonlarının yaygınlaşması üzerine sürücülerce tercih edilmez oldu. Sürücüler, S.O.S’ler yerine cep telefonundan Karayolları’nın 159 numaralı ihbar hattını kullanmaları acil yardım telefonlarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdı.
Karayolları Genel Müdürlüğü, hem cep telefonlarının yaygınlaşması, hem de acil yardım telefonları ve bu telefonların bulunduğu teçhizata bilinçsiz vatandaşların zarar vermesi ve tamiratı için kaynak ayrılması gereksiniminden dolayı acil yardım telefonlarını otoyol kenarlarından kaldırılması kararı aldı.
Genel Müdürlük, önümüzdeki günlerde acil yardım telefonlarının sökülmesi için çalışmalara başlayacak.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler