THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Hırsızdan 15 yıl sonra gelen özür

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 20:02
#1
Hırsızdan 15 yıl sonra gelen özür
KIRIKKALE'de 1992 yılında çeşitli semtlerde 4 otomobilin camlarını kırarak teyplerini çalan hırsız, Emniyet Müdürlüğü'ne çaldığı teyplerin parası olarak gösterdiği 400 Euro'yu zarfla göndererek helallik istedi.
Emniyet Müdürü Salim Akça adına içinde 400 Euro para ve bir mektup olan bir zarf gönderen ve adını soyadını açıklamayan hırsız, 15 yıldır işlediği suç nedeniyle vicdan azabı çektiğini belirtti. Mektubunda hırsızlık yaptığı tarih ve yerleri belirten hırsız, otolarından teypleri çaldığı kişilere 100'er Euro verilmesini ve onlardan helallik alınmasını istedi.
Emniyet Müdürü Salim Akça mesleki hayatında ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını belirterek, “Benim adıma içinde 400 Euro para ve bir mektup olan bir zarf gönderilmiş. Mektupta adını soyadını açıklamayan bir kişi 15 yıl önce oto teypleri çalması nedeniyle duyduğu vicdan azabı yazmış. Hırsızın belirttiği adreslerde yaptığımız araştırmalarda o dönem oto teypleri çalınan 3 kişiyi bulduk ve kendilerine 100'er Euro verdik. Hırsızın belirtiği diğer adreste ise kimse bulunmadığı için 100 Euro üç fakir öğrenciye verilmek üzere okul müdürlerine teslim ettik. Umarım bu olay hırsızlara, kötü niyetli insanlara, suç işleyenlere örnek olur'' dedi.
Araçlarındaki teypleri çalınan Emin Pozan, Ahmet Açıkgöz, Musa Özgül Emniyet Müdürü Salim Akça'dan çalınan oto teyplerinin bedeli olarak 100'er Euro aldıktan sonra, “Olayı unutmuştuk. Kendisine hakkımızı helal ediyoruz. Demek ki o dönem ihtiyacı olduğu için böyle bir olaya girişmiş şimdi de vicdanen rahatsızlık duyduğu için böyle yapmış. Ne diyelim bu da tüm hırsızlara örnek olur inşallah'' dedi.

MEKTUBUNDA HELALLİK İSTEDİ
Adını soyadını açıklamayan hırsız Emniyet Müdürü Salim Akça'ya gönderdiği mektupta, “1992 ve 1993 te çok zor durumdaydım. Terbirlik Kooperatifi 133 Sokak kırmızı Renault 9, Emek Kooperatifi 145 Sokak'ta siyah Serçe, MKE Lojmanı Yaşar Doğu Caddesi gri Renault 9, Yaylaçık Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi'nde beyaz Flash marka otolardan teyp çaldım. Çok pişmanım ve 15 yıldır vicdan azabı çekiyorum. Oto teyplerini çaldığım kişilerin bulunarak 100'er Euro verip benim için helallik alınmasını istiyorum. Haklarını helal etsinler çok pişmanım. Şimdiden sizden Allah razı olsun'' ifadelerine yer verdi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler