THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Öcalan'ın eski avukatlarına "örgüt üyeliği" davası

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 20:04
#1
Öcalan'ın eski avukatlarına "örgüt üyeliği" davası
Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın avukatlarından İrfan Dündar ve Mahmut Şakar hakkında, "yasa dışı örgüt üyesi olmak" suçundan 15’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, İrfan Dündar’ın, mahkeme kararıyla Abdullah Öcalan’ın avukatlığından yasaklı olduğu, Mahmut Şakar’ın da Diyarbakır Barosundan 8 Mart 2006 tarihinde kaydının silindiği belirtildi.
İddianamede, kendilerini Öcalan’ın vekili olarak kabul eden Şakar ve Dündar’ın, 1 Mart 2007 tarihinde Roma’da, Öcalan’ın İtalyan avukatlarıyla birlikte terör örgütü elebaşının cezaevinde zehirlendiğine yönelik iddialara ilişkin basın açıklaması düzenledikleri kaydedildi.
Bunun üzerine örgütün alt birimlerinin bunu eylem çağrısı olarak görüp, Türkiye’de ve dünyada örgüt propagandasına yönelik eylem ve gösteriler yaptıkları ifade edilen iddianamede, 2 sanığın söz konusu açıklamada Öcalan’ın sağlığı ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulunduğu vurgulandı.
İddianamede, sanıkların "yasa dışı örgüt üyesi olmak" suçundan 7 yıl 6’şar aydan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
İddianamede ayrıca, Mahmut Şakar hakkında "yakalama emri" çıkarıldığı bildirildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler