THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Çalıştığı evden 100 bin YTL'lik hırsızlık yaptı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 20:31
#1
Çalıştığı evden 100 bin YTL'lik hırsızlık yaptı
İZMİR Karşıyaka'da, Moldova uyruklu 25 yaşındaki N.G., hizmetçilik yaptığı, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri Melis Uyar ve Sahide Sülin Çançar'ın evinden yaklaşık 100 bin YTL'lik mücevher ve elektronik eşya çaldı. N.G., Türk sevgilisi G.G. ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. N.G., bir süre önce hamile kaldığını ve ****** kürtajla aldırdığını, sevgilisinin doktor masrafları için kendisini hırsızlık yapmaya azmettirdiğini öne sürdü.
Geçen pazar günü öğle saatlerinde Bostanlı 2008 sokakta meydana gelen olayda, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde eğitim gören ve birlikte kalan Melis Uyar ile Sahide Sülin Çançar'ın evinden hırsızlık yapıldı. Çelik kasa ve dizüstü bilgisayarların çalındığı evde araştırma yapan polis, suçu, yaklaşık iki aydır hizmetçilik yapan Moldova uyruklu N.G.'nin işlediğinden şüphelendi. Operasyon başlatan ekipler N.G.'yi saklandığı evde yakaladı.
Gözaltına alınan N.G.'nin Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ndeki sorgusunda, bir süre önce yaptırdığı kürtajın borcunu ödemek için kendisini erkek arkadaşı G.G.'nin hırsızlık yapmaya azmettirdiğini söyledi. Türkiye'ye çalışmak için geldiğinde Çeşme'deki barda tanıştıktan sonra N.G.'nin birlikte yaşamaya başladığı 21 yaşındaki G.G. de gözaltına alındı. G.G.'nin üzerinden ‘Serhat Akın’ adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı çıktı.
Sorgusunda suçunu itiraf eden N.G. ifadesinde, “Beş ay önce Türkiye'ye geldim. Çeşme'deki bir barda G.G. ile tanıştım. Tatil mevsiminin bitmesinin ardından da İzmir'e dönerek G.G. ile birlikte kalmaya başladım. Bu sırada hamile kaldım. Çocuğu aldırmak için kürtaj yaptırdık, ama borcunu ödeyemedik. Bunun için de erkek arkadaşımın yönlendirmesiyle çalıştığım evden hırsızlık yaptım'' dedi.

GÖZYAŞI DÖKTÜ
Evden çalınan, aralarında Rolex saatlerle pırlanta takıların ve elektronik eşyaların bulunduğu yaklaşık 100 bin YTL'lik takı ve eşyanın bir bölümü saklandıkları yerlerde, bir kısmı da satıldıkları kuyumcularda bulundu. Gözaltına alındıktan sonra sürekli gözyaşı döken N.G. ile erkek arkadaşı G.G.'nin yarın adliyeye sevkedilecekleri belirtildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler