THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Vali yardımcısının unvanına iptal

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 20:33
#1
Vali yardımcısının unvanına iptal
ADANA Vali Yardımcısı Mehmet Demir’in 1’inci sınıf Mülki İdare Amirlik unvanı iptal edildi.
Resmi Gazete’de yayınlanan İçişleri Bakanlığı kurul kararına göre, aralarında vali yardımcısı ve kaymakamların da bulunduğu 107 bürokrat 1’inci Sınıf Mülki İdare Amirliği’ne yükseltildi. Bu arada, 29 Aralık 2006’da 1’inci Sınıf Mülki İdare Amirliği’ne yükseltilen Adana Vali Yardımcısı Mehmet Demir’in bu unvanı da iptal edildi.
Mehmet Demir, 2006’da Mersin Vali Vekili görevini yürütürken ‘İhaleye fesat karıştırmak’ suçundan Mersin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 yıl hapis cezasına çarptırılmış, ancak, karar Yargıtay tarafından bozulmuştu. Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi konuyla ilgili 23 Ağustos 2007 tarihli kararında, Demir’in ihaleye fesat karıştırmaktan değil, görevi ihmalden yargılanması gerektiğini belirtti.

DEMİR, KARARA İTİRAZ EDECEK
Adana Vali Yardımcısı Mehmet Demir ise davanın Yargıtay’ın gerekçeli bozma kararı dikkate alınarak Mersin 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 31 Aralık 2007 tarihinde tekrar görüleceğini söyledi. Demir, İçişleri Bakanlığı’nın aldığı unvan iptali kararı hakkında, “Bu karara bir ay içinde itiraz hakkım var ve bu hakkımı kullanacağım. Nihai kararı ise Bakanlık 60 gün içinde verecek. Ayrıca konuyla ilgili yargıya gitme hakkım da saklı'' dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler