THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Şırnak'ta operasyon: 6 terörist öldürüldü, 1 subay şehit oldu

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 20:34
#1
Şırnak'ta operasyon: 6 terörist öldürüldü, 1 subay şehit oldu
Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Küpeli Dağı bölgesinde bugün teröristlerle çıkan çatışmada 4’ü kadın 2’si erkek 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini, operasyonda bir subayın ise şehit olduğunu bildirdi. Etkisiz hale getirilen teröristlerin 7 Ekim tarihinde Şırnak’ta bir astsubay ile 12 eri şehit eden terörist gruba mensup olduklarının değerlendirildiği belirtildi.
Genelkurmay'dan yapılan yazılı açıklama şöyle:
"Şırnak Küpeli Dağı bölgesinde; kış hazırlıklarını sürdüren ve güvenlik güçlerine yönelik eylem arayışında bulunan bir grup PKK terör örgütü mensubuna yönelik olarak, 04 Aralık 2007 tarihinde bir operasyon gerçekleştirilmiştir.
Operasyon sırasında Küpeli Dağı bölgesindeki bir sığınakta teröristlerle sıcak temas sağlanmıştır. Güvenlik güçlerinin teslim ol çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi sonucu meydana gelen çatışmada, dördü kadın ikisi erkek olmak üzere, toplam altı terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, teröristlere ait sığınakta bol miktarda erzak ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Etkisiz hale getirilen teröristlerin, 07 Ekim 2007 tarihinde bir astsubay ile 12 eri şehit eden terörist gruba mensup oldukları değerlendirilmiştir.
Operasyonda meydana gelen çatışmada bir subayımız şehit olmuştur.
Vatandaşlarımızın bölgede huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak maksadıyla, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlara aralıksız ve kararlılıkla devam edilmektedir."

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler