THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Büyükmederes Nehri çöp aktı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 20:35
#1
Büyükmederes Nehri çöp aktı
BÜYÜKMENDERES Nehri'nde, geçtiği belediyelerden biri tarafından döküldüğü sanılan kamyonlarca çöp, büyük bir kirlilik yarattı. Nehrin üzeri çöpten görünmez hale gelirken suyun rengi simsiyah oldu, görenlerin yüreklerini parçaladı. Tonlarca katı atık eğer önlem alınmazsa, yaklaşık 30 kilometre sonra Ege Denizi'ne ulaşacak.
Söke'de, çırçır işletmeciliği yapan Sabahattin Candal, Büyükmenderes Nehri'ni hiç bu kadar kirli görmediğini belirterek, “Bu vatandaşların döktüğü çöplerle olacak bir şey değil. Kamyonlar dolusu, çöp nehre boşaltılmış. Çöpler incelenerek, kirlilliğin hangi belediye sınırlarından kaynaklandığı anlaşılabilir. Afyon, Denizli, Aydın Valilikleri ve İl Çevre ve Orman Müdürlükleri, zaman kaybetmeden, sorumluları bulmak için harekete geçmeliler'' dedi.
Afyonkarahisar'un Dinar İlçesi'nde doğarak 570 kilometrelik yolculuğun ardından Aydın, Söke'ye ulaşan Büyükmenderes Nehri, daha önce de birçok defa, fabrikaların zeytin kara suları nedeniyle kirlilik, yaşamıştı. Nehirdeki, ekosistem büyük ölçüde zarar görmüştü.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler