THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

İlk eşini öldürmüş, ikinci eşine de şiddet uygulamış

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 22:44
#1
İlk eşini öldürmüş, ikinci eşine de şiddet uygulamış
İZMİR'in Buca İlçesi'nde, imam nikahıyla yaşadığı Tahir Aydemirdir tarafından göğsünden ve boğazından bıçaklanınca ağır yaralanan 15 yaşındaki E.K., tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Korkunç cinayetin ardından tutuklanan Aydemirdir'in, ilk eşi Gönül A.'yı, 5 yıl önce yine bıçaklayarak öldürdüğü, tahliye olduktan sonra yaşamını birleştirdiği ikinci eşi Ayşegül A.'ya şiddet uyguladığı ve bu nedenle ayrı yaşamaya başladığı öğrenildi.
Olay, geçen ayın 23'ünde, 694 Sokak 8 Numara'daki evde meydana geldi. Aslen Kars'lı olan 22 yaşındaki Tahir Aydemirdir, aynı kentteki ilköğretim okulunda okuyan 15 yaşındaki E.K. ile birlikte yaşayıp imam nikahı kıydı. Günlük işlerde çalışarak geçimini sağlayan Tahir Aydemirdir, 1.5 ay önce, nikahsız eşini, İzmir'de bulunan annesi Y.A. ve ablası S.A.'nın yanına getirdi.
Bu sırada iddiaya göre genç kızın babası Y.K., Aydemirdir'den daha önceden söz verdiği başlık parası olan 5 bin YTL'yi istedi. Parayı bulamayan Tahir Aydemirdir, Y.K. ile bu konuda telefonda tartışmaya başladı. Telefon konuşmasından sonra evi terketmek isteyen E.K., tartıştığı Tahir Aydemirdir tarafından göğsünden ve boğazından bıçaklandı. Polis zanlı Tahir Aydemirdir'i yakalarken, ağır yaralanan E.K., Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'ndeki ilk tedavisinin ardından Doktor Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne sevkedildi. Tedaviye alınan E.K., dün sabah yaşam mücadelesine yenik düşüp öldü. İşlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen Aydemirdir ise nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

İLK EŞİNİ DE ÖLDÜRMÜŞ
Zanlı Tahir Aydemirdir'in, 16 yaşında evlendiği ilk eşi Gönül A.'yı, 2002 yılında yine bıçaklayarak öldürmek suçundan 7 yıl hapse çarptırıldığı anlaşıldı. 4 yılını cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Aydemirdir'in ikinci kez Ayşegül A. ile yaşamını birleştirdiği, ancak sürekli şiddet uyguladığı gerekçesiyle terkedildiği ve ayrı yaşamaya başladıkları ortaya çıktı.

KARŞILIKLI İDDİALAR
Bu arada, E.K.'nin, babası Y.K., polise verdiği ifadesinde, başlık parası istemesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını, şikayetçi olduğunu söyledi. Aydemirdir'in yakınları ise tartışmanın başlık parası istenmesinden kaynaklandığını ileri sürdü.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler