THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

CHP'den ihraç edilen, Menemen Belediye Başkanı Mahkeme kararıyla partisine döndü

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 22:53
#1
CHP'den ihraç edilen, Menemen Belediye Başkanı Mahkeme kararıyla partisine döndü
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, "Verdiğimiz hukuk mücadelesinde demokrasiye inanmış insanların desteklerinin boşa çıkmadığını görmek beni çok mutlu etti" dedi.
Şahin, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kendisi hakkında CHP Yüksek Disiplin Kurulunca verilen "Partiden kesin çıkarma" kararının iptalinin ardından yaptığı açıklamada, partisini çok özlediğini, bugün kararın verilebileceğini tahmin ettiği için bütün gece uyuyamadığını belirtti.
"CHP’li olmanın gururunun ne kadar farklı olduğunu hissettiğini" kaydeden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Verdiğimiz hukuk mücadelesinde demokrasiye inanmış insanların desteklerinin boşa çıkmadığını görmek beni çok mutlu etti. Onların sevinç çığlıklarını görüyorum. Yoğun bir telefon trafiği yaşıyorum.
Partimizle asla hiçbir sorun olmamıştır, bundan böyle de olmayacak zaten. Bizim parti ile sorunumuz olmadığı gibi kişilerle de sorunumuz yok. CHP’nin halktan uzaklaştığını gördüğümüz için ciddi önerilerimiz oldu, bunlar parti yöneticileri tarafından ciddiye alınmıyordu.
Atatürk’ün kurduğu CHP’nin 50 yıldan beri iktidar olmadığını görmek bizi üzüyordu. Bu ülkenin, bu partinin iktidarına ihtiyacı var. Kişisel hiçbir sorunumuz, koltuk kavgamız yok. Böyle olsaydı demokrasi mücadelesi vermezdik. Partinin daha demokratik ortamlara çekilmesini ve bu seviyeye ulaşmasını istiyoruz." CHP’nin iktidara ulaşması için parti içi muhalefet şerhini sözlü olarak ortaya koyduklarını belirten Şahin, parti yöneticilerinin bundan böyle muhalefetin sesine kulak vereceğine inandığını kaydetti.
Kararın, "Türk demokrasisine ve Türk kamuoyuna hayırlı olmasını" dileyen Tahir Şahin, parti içinde demokrasiye inananların desteklenmesi durumunda, partinin iktidar olabileceğini de sözlerine ekledi.
Menemen’de 23 Aralık 2005’teki Şehit Kubilay’ı anma törenlerinde düzenlenen kortej yürüyüşünü, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın gelmesini beklemeden başlatmak ve parti flamalarını izinsiz kullanmak iddialarıyla geçen yıl CHP Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen Şahin’in, partiden ihraç edilmesine karar verilmiş, bu karar bugün Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından iptal edilmişti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler