THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Baykal ile Unakıtan'ın bütçe kapışması

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 22:54
#1
Baykal ile Unakıtan'ın bütçe kapışması
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 2008 bütçe görüşmeleri sırasında maliye politikalarına ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a yüklendi. Unakıtan ise Baykal'ın konuşmasının ardından sataşma nedeniyle söz alıp yanıt verdi. İşte Baykal'ın söyledikleri ve Unakıtan'ın cevabı:
Baykal: PETKİM'i ihaleye girmesi yasak bir şirkete sattınız.
Unakıtan: PETKİM ihalesinde giren firma yasaklı değil. Gazete haberlerini okuyup buraya geliyorsun.
Baykal: TÜPRAŞ'ın yüzde 14.76'sını şaibeli şekilde satarak devleti 700 milyon Dolar zarara uğrattınız.
Unakıtan: TÜPRAŞ'ın 14.76'sı satıldı, devlet ilaveten 458 milyon dolar para kazandı. Konu mahkemeye gitti yöneticiler beraat etti.
Baykal: Tekel hurda makinaları aldı, Bakanın oğlu, 30 bin Dolar kazandı.
Unakıtan: Tekel bu makinaları satın almadı. Benim çocuklarım iş yapmasınmı. O bahsettiğiniz parayı aldı dedeğiniz kişi şirkete bu tarihten çok sonra girmiş, çalışıp ayrılmış. Böyle bir şeyi bize yamamaya çalışıyorlar. Sizin çocuklarınız sizler bakanken milletvekiliyken çalışmadı mı?
Unakıtan bunları söylerken CHP milletvekilleri, "Önemli olan devlette bakan çocuklarının iş yapması" diye bağırdılar. Baykal ise Unakıtan'ın açıklamallarına güldü.
Unakıtan daha sonra, "Böyle yapıyorsunuz. Millet size cevabını veriyor. Sayın Baykal lütfen bu iftiraları bırakın. Sonra sizi biz bile kurtaramayız!" dedi.
Unakıtan sözlerinin tamamlarken, "Aklıma gelen bir şeyi ifade etmek istiyorum. Sayın Baykal sizin Angora evlerinde eviniz vardı. Kamunun malını işgal ettiğiniz. O ne oldu onu söyler misiniz?" diye konuştu.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler