THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

CHP'li Koç'tan Erdoğan'a kaza soruları: ABD'li yetkililer hemen neden geldi?

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 22:58
#1
CHP'li Koç'tan Erdoğan'a kaza soruları: ABD'li yetkililer hemen neden geldi?
CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelttiği soru önergesinde, Isparta’daki uçak kaza alanında ABD’li yetkililerin incelemede bulunmasına izin verilmesinin gerekçelerini sorarak, öSon 20 yılda meydana gelen hangi uçak kazasında, kazadan hemen sonra, ABD’li uzmanlar kazayı araştırmak üzere Türkiye’ye gelmiştir?" diye sordu.
Koç, soru önergesinde, ABD’li yetkililerin kaza konusunda hangi bilgilere ulaştıklarını sordu. Koç, kaza ile bilim adamlarının yürüttüğü projeler arasında bir bağ bulunduğuna ilişkin bir bilgi veya belgenin yetkili makamlara ulaşıp ulaşmadığı konusunda da bilgi istedi.

PROF ARIK’IN CİHAZI
Koç, “Kazada yaşamını yitiren Prof Dr Engin Arık’ın üzerinde çalıştığı cihaz, kaza enkazı arasında aranmış mıdır? Yine buluşa ilişkin bir cihazın da uçakta bulunduğu düşünüldüğünde, bu cihaza ilişkin bir bilgiye ulaşmadan yabancı ülke uzmanlarının kaza bölgesine davet edilmesinin gerekçeleri nedir?" diye sordu.
Koç, Prof Arık’ın uçaktan çektiği iddia edilen elektronik postanın içeriği konusunda bir inceleme yapılıp yapılmadığı konusunda bilgi istedi.
Koç, “Bazı ülkelerin elinde uçaklara dışarıdan müdahaleye olanak tanıyan teknolojinin olduğuna ilişkin iddialar doğru mudur? Eğer doğru ise, Isparta kazasında bu teknolojinin kullanılmış olabileceğine ilişkin bir inceleme yapılmış mıdır?" dedi.

GPS KAYITLARI SİLİNDİ Mİ?
Koç, GPS kayıtlarının tutulduğu yerlerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi BELBİM şirketinde kazanın olduğu anın 3 saat öncesinden başlayarak, 6 saatlik kayıtların silindiğinin doğru olup olmadığını sorarak, “Eğer doğru ise, kayıtların silinmesinin gerekçeleri nedir?" dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler