THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Görüşmelere damgasını vuranlar

žй3X™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
03/2007
Nereden:
ŜŦγĻэ BσγšŜ_
Mesajlar:
2.210
Konular:
1074
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
54
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 23:02
#1
Görüşmelere damgasını vuranlar
Başbakan Erdoğan da, toplantı başlamadan gelerek Genel Kurul'daki yerini aldı.
CHP Genel Başkanı Baykal ise görüşmelere öğleden sonra kendi konuşma sırası geldiğinde katıldı.
Genel Kurul'da bütçesini sunan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın konuşması zaman zaman muhalefet milletvekilleri tarafından kesildi.
Unakıtan, Atatürk'ün, "Tam bağımsızlık ancak mali bağımsızlık ile mümkündür. Bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olunca, o devletin bütün hayat ışıklarında bağımsızlık felç olur" sözünü anımsatırken, CHP'liler "Ne zaman söyledi" diye bağırdılar.
Unakıtan, "1 Mart 1922" yanıtını verince de alkışladılar. Bunun üzerine de Unakıtan, CHP'lilere "Bizi alkışlamaya devam edeceksiniz" diye seslendi.

-BAŞBAKAN VE MALİYE BAKANI DTP’LİLERİİZLEMEDİ-

TBMM Genel Kurulu’nda bütçenin geneli üzerinde DTP Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan’ın konuşmaları sırasında, Başbakan Erdoğan ve Maliye Bakanı Unakıtan Genel Kurul Salonu’nda bulunmadı.
Başbakan Erdoğan makam odasında kurmaylarıyla, Unakıtan ise kuliste gazetecilerle sohbet etmeyi tercih etti. AKP sıralarının boşluğu da dikkat çekti.
Bu arada Başbakanın konuşmasını protesto eden DTP’li milletvekilleri, Genel Kurul salonunu terk etti. DTP’li vekiller, Erdoğan’ın konuşması bitince Genel Kurul Salonu’na toplu halde geri döndü.

-"LEHTE SÖZ" POLEMİĞİ-

Bu arada DSP İstanbul Milletvekili Hasan Macit, aleyhte söz hakkı olmadığı için, lehte söz almak zorunda kaldı. Meclis Başkanı Toptan tarafından, lehte konuşması gerektiği konusunda uyarıldı.
Macit, “İktidar gazeteciyi dışarıda susturmaya, bağımsız milletvekillerini de Meclis’te susturmaya çalışıyor” diyerek tepkisini gösterdi.

-MHP’DEN BBP’YE “KONUŞMA” JESTİ-

Bu arada bütçe üzerine söz alamayan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na konuşma jesti yapıldı. Bütçenin aleyhinde söz alan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hakkının kullanmayarak Yazıcıoğlu’na verdi.


-"MECLİS'İN VAROŞU"-

ÖDP Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ufuk Uras’ın da söz istemini önce reddeden Toptan, sonra yerinde konuşması üzerine iki dakikalık söz verdi. Uras, konuşmasına geç başlayınca Toptan, “Sayın Uras neredesiniz?” diye sordu.
Genel Kurul’un arka sıralarında oturan Uras’tan, “Sayın Başkan Meclis’in varoşlarında olduğumuz için sesimiz duyulmuyor” şeklinde cevap verdi.

-KAMER GENÇ YOKTU-

Bu arada Tunceli bağımsız Milletvekili Kamer Genç’in yokluğu Genel Kurul Salonu’nda hissedildi. Genç, yaptığı açıklamada, Tunceli’de olduğu için Genel Kurul’a katılmadığını söyledi.

-MİLLETVEKİLİNDEN BALLI CEVİZ-

AKP Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu’da milletvekillerine ve gazetecilere ballı ceviz dağıttı.
diablobjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2007
Nereden:
izmir
Mesajlar:
31
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
05-12-2007 02:11
#2
cok fena kapıstılarr
--------------------- ALLah(c.c)yar ve yardımcımız olsun...
SeLametLe


Di@bLo®©

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler