THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Baykal: Başbakan'ın iddiaları boş

žй3X™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
03/2007
Nereden:
ŜŦγĻэ BσγšŜ_
Mesajlar:
2.210
Konular:
1074
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
54
Ticaret:
(0) %
04-12-2007 23:05
#1
Baykal: Başbakan'ın iddiaları boş
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasına yönelik ''Çalı dibine taş atmakla bir şey bulamazsınız. Alnımız açık, yüzümüz ak'' dedi. Baykal, Başbakan Erdoğan'ın Genel Kurulda yaptığı, ''Baykal'ın Antalya'da sahibi olduğu bir arsanın imar kapsamına alındığını ve değerinin 5 trilyon lira olduğuna'' ilişkin sözlerine cevap vermek üzere söz aldı.
Deniz Baykal, TBMM'ye duyduğu saygı gereği sadece şahsına yönelik iddialara cevap vereceğini belirtti. Başbakan Erdoğan'a hitaben, ''Kendisi, yakınları, bakanlarının yolsuzlukla suçlanmasından bunalmış; cevap için bize yönelik yolsuzluk suçlaması yaparak dayanak arıyor'' diyen Baykal, ''Elindeki devlet imkanlarıyla bir arayış içinde. Çürümüş, eskimiş, yıpranmış boş dedikodulara başvurduğunu görüyorum. Her somut iddiaya kapsamlı cevap vermeyi görev bilirim'' diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Baykal, şöyle devam etti: ''Milletvekili olmadan önce, üzerimde herhangi bir kamu sorumluluğu yokken, 12 Eylül siyaset yasağı varken, Antalya'da hisseli araziye katıldım. Ortak olarak satın aldım. 20 yıl geçti. Bir gün bile herhangi bir kamu otoritesiyle, tapu kadastro, belediye, devlet yetkilisiyle hiçbir temas kurmuş değilim. Bizim talebimiz söz konusu olmaksızın, 1980'den 20 yıl sonra arsa kısmen imar muamelesine tabi oluyor. Antalya'daki arazinin imar kapsamına girmiş olmasına, 'Bunun altında bit yeniği var' diyor. Biz bu konularda sizden daha çok dikkat ve duyarlılık içindeyiz. Hiçbir CHP'li belediye başkanı, sürece katkı yapmış değil.'' Deniz Baykal, konuyla ilgili haber yapan bir gazete hakkında açtıkları dava sonucu haberin, siyasi amaçla yayınlandığının tespit edilerek gazeteye ceza verildiğini kaydetti.
CHP lideri Baykal, ''Çalı dibine taş atmakla bir şey bulamazsınız. Alnımız açık, yüzümüz ak'' dedi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler