THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Cindoruk'un 28 Şubat'taki rolü

žй3X™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
03/2007
Nereden:
ŜŦγĻэ BσγšŜ_
Mesajlar:
2.210
Konular:
1074
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
54
Ticaret:
(0) %
05-12-2007 13:34
#1
Cindoruk'un 28 Şubat'taki rolü
Hüsamettin Cindoruk DP'nin Genel Başkanlığı'na aday olabileceğini açıkladı. DP Genel Başkanı Mehmet Ağar da olağanüstü kongreyi 6 Ocak'ta toplayacağını açıkladı. Tüm bu gelişmeler kulisleri hareketlendirdi. Kongrede genel başkanlığa aday olacağını açıklayan partinin eski genel sekreteri Serhan Yücel Cindoruk'a sert çıktı.

28 ŞUBAT'TAKİ ROLÜNÜ SORDU
Serhan Yücel, Cindoruk'a 28 Şubat hatırlatması yaptı. Yücel, "28 Şubat sürecindeki zikzaklarını delege değerlendirecektir." ifadesini kullandı.

Yücel, kongrede Cindoruk'un kazanacağı gibi bir havanın doğru olmadığını da vurguladı. Yücel, "İlhan Kesici'yi seçmek üzere dizayn edilen delege, Mehmet Ağar'ı seçmiştir. Bu seçimde de delegenin nasıl bir karar vereceğini göreceğiz. Bu tür açıklamalarla delege iradesine ipotek konması doğru değildir." dedi. Bu arada DP Genel İdare Kurulu (GİK), dün 5 dakika süren bir toplantı yaparak kongrenin 6 Ocak'ta yapılmasını karara bağladı.
28 ŞUBAT'TA NE OLMUŞTU?
28 Şubat sürecinde Refahyol hükümeti, DYP'de hâlâ tartışılan istifalar sonucunda yıkılmıştı. İstifa eden DYP'liler Hüsamettin Cindoruk'un önderliğinde DTP'yi kurmuştu. 28 Şubat kararları DTP'nin de yer aldığı Anasol-D koalisyon hükümeti tarafından hayata geçirilmişti. Ancak bu hükümet Türkbank yolsuzluğu sebebiyle düşmüştü.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler