THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Türkiye ABD'den izin almaz

žй3X™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
03/2007
Nereden:
ŜŦγĻэ BσγšŜ_
Mesajlar:
2.210
Konular:
1074
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
54
Ticaret:
(0) %
05-12-2007 13:37
#1
Türkiye ABD'den izin almaz
ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin, terör örgütü PKK'ya karşı hafta sonunda düzenlediği operasyonu kendi ulusal güvenlik kaygılarından dolayı gerçekleştirdiğini belirterek, “Türkiye, eylemleri için ABD'den yeşil ışık veya kırmızı ışık almaz” ifadesini kullandı.

Bakanlık sözcüsü Tom Casey, operasyona ilişkin bir soru üzerine, “diğer dostlarımız ve müttefiklerimiz gibi Türk hükümeti, eylemleri için ABD'den yeşil ışık veya kırmızı ışık almaz. Türk hükümeti bunu, ulusal güvenlik kaygılarından ve PKK'nin hepimize karşı oluşturduğu ortak tehditten dolayı yaptı” dedi.

Casey, düzenlediği günlük basın toplantısında, “daha önce de dile getirdiğimiz gibi bizim kesinlikle PKK'nın tasfiye edildiğini ve hiçbir yerde güvenli sığınak bulamadığını görmek şeklinde ortak bir hedefimiz var. Başkan Bush'un, Başbakan Erdoğan'a görüşmelerinde belirttiği gibi bu konuda Türk hükümetiyle işbirliği içinde çalışmaya niyetliyiz” diye konuştu.

Sözcü Casey, bu sorunla, geniş çaplı bir kara operasyonuyla değil ilgili herkesin birlikte çalışması yoluyla mücadele edilmesi gerektiği yönündeki görüşlerini koruduklarını da kaydetti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler