THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

PKK'lıların garip şifresi

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
05-12-2007 18:27
#1
PKK'lıların garip şifresi
İstanbul'da düzenlenen PKK operasyonunda ilginç bir şifreye ulaşıldı.
İstanbul'da jandarma ekiplerince, terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, eylem hazırlığında oldukları öne sürülen 2 kişi, 1.5 kilogram A-4 patlayıcıyla yakalandı.
İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, terör örgütü PKK adına eylem hazırlığında olan şahısların tespit edilerek takibine başlandığı belirtildi. Açıklamada, 6 aylık istihbari çalışmalar neticesinde, terör örgütü lehine 18 Mayıs 2007'de Ümraniye'ye bağlı Yenidoğan beldesinde bir İETT otobüsüne molotofkokteyli atılması başta olmak üzere, birçok eyleme karıştıkları tespit edilen Muhlis Emin A. ve Sinan A'nın Ümraniye'deki evlerine eş zamanlı operasyonlar düzenlendiği kaydedildi.
Eylem hazırlığında oldukları değerlendirilen bu 2 kişinin yakalandığı operasyonlarda, şüphelilerin evinde 3 adet dinamit lokumu şeklinde ve toplam 1.5 kilogram ağırlığında A-4 patlayıcı madde, patlayıcı maddeleri ateşlemek için kullanılacak, sigara kutusu içine saklanmış ve yanında ''dayı kızı dilan geldi mi diye arayacak'' pusulası bulunan 2 adet elektrikli fünye ele geçirildiği bildirildi.
36 öğrencinin adının yazılı bulunduğu gençlik yapılanma listesi ile 16 öğrenciden imza karşılığı toplanan yardımı gösterir listenin de elde edildiği operasyonda, çok miktarda ''özgür halk'' dergisi, 1 adet sözde örgüt bayrağı, 1 adet Demokratik Toplum Partisi bayrağı, 17 adet üzerinde terör örgütü elebaşısının resimleri ile örgüt propagandasının yazılı bulunduğu doküman, 2 adet terör örgütü program kitapçığı ve çok miktarda propaganda CD'sinin ele geçirildiği ifade edildi.
Yakalanan 2 kişi, ifadeleri alındıktan sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine sevk edildi. Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Aynı olayla ilgili bazı kişilerin de arandığı bildirildi.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler