THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

Antalya ve Muğla için sel ve su baskını uyarısı

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
05-12-2007 18:32
#1
Antalya ve Muğla için sel ve su baskını uyarısı
Şiddetli sağanak yağışların Muğla, Antalya ve Anamur çevrelerinde sel ve su baskınlarına yol açabileceği bildirildi.
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, uydu görüntülerinden alınan verilere göre, yurdun batı kesimlerinde uzun süredir devam eden sağanak yağışların özellikle Muğla, Antalya ve Anamur, çevrelerinde şiddetini arttırarak kuvvetli rüzgarla birlikte etkili olmasının beklendiği belirtildi.
Açıklamada, ilgililerin ve vatandaşların sel, su baskını gibi olumsuz şartlara karşı tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

ANTALYA'DA 24 SAATTE METREKAREYE 75 KİLOGRAM YAĞIŞ

Antalya’da son 24 saatte metrekareye 75 kilogram yağış düştüğü, rüzgarın saatteki hızının ise 75 kilometreye kadar çıktığı bildirildi.
Antalya’da dün gece saat 02.00’den itibaren şiddetini artıran yağış, kentte günlük hayatı olumsuz etkiliyor.
Şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluşurken, rüzgarın da eşlik ettiği yağmur nedeniyle vatandaşlar yollarda yürümekte zorlandılar. Şiddetli rüzgar, ağaç dallarının kopmasına neden oldu.
AA muhabirinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, son 24 saatte Antalya’da metrekareye 75 kilogram yağış düştü.
Önümüzdeki saatlerde Antalya’nın doğusuna kayması beklenen yağışların yarın sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Yağmurla birlikte güney yönlerden esen rüzgarın hızı ise saatte 75 kilometreye kadar çıktı.
Antalya’da günün en yüksek sıcaklığının 17 derece olduğu, önümüzdeki günlerde sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı kaydedildi.
-YÜK GEMİLERİ GÜVENLİ KOYLARA YÖNLENDİRİLDİ Antalya Liman Başkanlığı yetkilileri, şiddetli fırtına ve yağmur yüzünden limanda yükleme ve boşaltma işlemlerinin yapılamadığını bildirdiler. Yetkililer, küçük tonajlı gemilerin liman dışına çıkmalarına izin verilmediğini, büyük tonajlı gemilerin ise kaptanların kendi inisiyatifleriyle limanda havanın düzelmesini beklemeyi tercih ettiğini kaydettiler.
Liman Başkanlığı yetkilileri, henüz Antalya Limanı’na ulaşmamış gemilerle telsiz bağlantısı kurularak emniyetli koylara yönlendirildiklerini belirttiler. Yetkililer, Antalya - Kemer arasında halen büyük tonajlı 3 geminin bulunduğunu, bu gemilerin rüzgar ve dalga bakımından emniyetli olan koylara sığındığını söylediler.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler