THT DUYURU

Türkiye Ülkemizden En Son Haberler...

Seçenekler

DTP'li vekiller Londra'da konuşacak

MidNighT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2007
Nereden:
Yolumun Karanlığa saplanan noktasında...
Mesajlar:
3.539
Konular:
2544
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
290
Ticaret:
(0) %
07-12-2007 22:59
#1
DTP'li vekiller Londra'da konuşacak
DEMOKRATİK Toplum Partisi (DTP) milletvekilerinden Sabahat Tuncel ve Özdal Üçer, Londra’daki Britanya Halk Meclisi’nin düzenleyeceği halk toplantısına katılacak. DTP’li milletvekillerin İngiliz politikacılarla da görüşme arayışında olacakları belirtildi.
Britanya Halk Meclisi’nden yapılan yazılı açıklamada, 11 Aralık Salı günü saat 18.00’da Haringey’deki Kürt Toplum Merkezi'nde gerçekleşecek olan ‘Topyekün İmha mı, Kalıcı Çözüm mü?’ başlıklı halk konferansına Türkiye’den DTP milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Özdal Üçer’in konuşmacı olarak katılacağı bildirildi. Açıklamada, “Halk konferansında ‘Türkiye ve Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler ile DTP ve Kürt halkı üzerindeki baskıların değerlendirilecektir'' denildi.
22 Temmuz Genel Seçimleri’nde 20 DTP’li milletvekili arasında yer alan Sebahat Tuncel ve Özdal Üçer ilk kez DTP grubu adına Londra’ya gelecek. DTP İstanbul 3. bölge milletvekili adayı olarak seçilen Tuncel, tutuklu bulunduğu Gebze Cezaevi'nden tahliye edilerek dokunulmazlık kazanmıştı. Üçer ise DTP Van milletvekili olarak TBMM’de bulunuyor.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler